Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Dinamika prekinuli su seriju od četiri uzastopna poraza u Drugoj ABA ligi i pobedili Zrinjski sa 88:81 u 12. kolu.

Gosti su nešto bolje otvorili susret, imali su prednost od pet razlike, ali domaćin je ubrzo uspeo da preokrene rezultat i imao je prednost na kraju prvog perioda – 21:20. Pojačali su agresivnost u odbrani Dorćolci u drugoj četvrtini, a ekipa iz Mostara nije umela da nađe odgovor za takvu igru i na odmor se otišlo sa plus devet u korist domaćina – 41:32. Pokušavali su u nastavku susreta igrači Zrinjskog da se vrate, ali bezuspešno, pa je Dinamik uspeo da održi razliku i dođe do nove pobede u regionlanom takmičenju. Posle ovog trijumfa Dorćolci imaju skor 5-7 i zauzimaju šestu poziciju na tabeli, dok je Zrinjski osmi sa učinkom 4-8. Najbolji kod pobednika bili su Andreja Stevanović sa 29 poena i Miloš Glišić sa 17.

Vladimir Đokić: “Zrinjski je imao kadrovske problem kao I mi. Međutim njima su ipak vise falili igraci. Utakmica je bila jako kvalitetna. Izgledalo je dva minuta pred kraj da ce nam se ponoviti Lovcen ali pogodili smo par suteva I uz dosta srece pobedili. Mi dižemo samopuzdanje I idemo spremni u Čačak na gostovanje u KLS. Čestitao bih ekipi Zrinjskog I poželeo puno sreće u nastavku.“