Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

KK MZT SKOPJE AEORODROM – KK DYNAMIC VIP PAY    82:84

(18:23; 20:21; 14:15; 30:25)

Skopje, dvorana  “Jane Sandanski”

Gledalaca: 250

Sudije: Porobić, Babić, RaduloviĆ

Velika pobeda Dinamika u Skopju. Nakon početnih 5:0 za domaćina izabranici Mira Alilovića nametnuli su svoj ritam i već u prvoj četvrtini pokazali da će biti tvrd orah za ekipu koja je druga na prvenstvenoj lestvici. Crno-narandžasti su vodili tokom celog susreta. Najveća prednost Dorćolaca iznosila je 14 poena, u poslednjojj četvrtin (72:58). Na ulasku u poslednji minut bilo je 9 poena prednosti za KK Dynamic Vip Pay. Ipak, ušlo se u penal završnicu iz koje je Dinamik izašao kao pobednik. Korektna publika u Skopju aplauzom je ispratila najmlađu ekipu u ligi koja je pored svog  napadačkog talenta prikazala i veliku borbenost. To najbolje oslikava 17 skokova više od favorizovanog domaćina.

Trener  Mirsad Alilović: Znamo da su poslednja tri kola bila biti ili nebiti za naš tim. Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu i priredili jedno od boljih izdanja u ovoj sezoni. Moji momci su pokazali karakter I odabrali dobro u oba pravca pored jedne od najboljih u ligi.

Narednu utakmicu ABA 2 lige KK Dynamic Vip Pay igra protiv prvoplasiranog Borca u sredu 4. Marta. Utakmica u hali sportova “Ranko Žeravica” počinje u 20 časova.

KK MZT SKOPJE AERODROM: Milošević 11, Nikolov, Trpeski, Olujobi 24 (6 skokova), Magdevski 14 (4 skoka, 3 ukradene), Harris 1, Stojanovski 12, Maslinko 5, Atar 6 (5 skokova), Hinds 9

Trener: Đorđi Kočov

KK DYNAMIC VIP PAY: Pašajlić 21 (4 asistencije), Glas 7 (4 skoka), Akay 6, Vulikić 8, Beslać 4 (5 skokova), Tomašević 3, Glišić 7, Ostojić 9 (7 skokova), Paunović 3 (8 skokova), Smiljanić 16 (4 skoka)

Trener: Mirsad Alilović