Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

U dosadašnjem delu takmičenja Rogaška uspela da odnese pobede nad sva tri srpska predstavnika u regionalnom takmičenju.

Na gostovanju u Rogaškoj Slatini Rogaška je bila bolja od Dinamika rezultatom 82:77. Utakmica je bila neizvesna od samog početka, a ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu. Imali su gosti i sedam poena prednosti pred kraj prvog poluvremena, ali je Rogaška serijom 9:2 poravnala rezultat pred odlazak na veliki odmor. I u drugom poluvremenu je vođena velika borba, a meč je odlučen u neizvesnoj završnici u kojoj su se puleni trenera Damjana Novakovića bolje snašli i na kraju slavili sa 82:77.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Rašun Dejvis sa 17 poena i četiri i asistencije, dok je 16 poena postigao Marko Pajić. Pratili su ih Mitja Nikolić (8sk, 4as) i Leon Šantelj (6sk) sa po 15 poena. U redovima Dinamika izdvojio se Božo Đurasović sa 20 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je Nemanja Krstić postigao 18 poena, uz četiri asistencije i tri skoka.

Ekipa Dinamika posle 11 odigranih kola ima učinak od pet pobeda i šest poraza, a u narednom kolu je očekuje duel protiv Primorske na gostujućem terenu.