Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaški klub Dynamic Vip Pay večeras je savladao ekipu Kolubare iz Lazarevca rezultatom 80:59 (19:15, 23:17, 18:14, 20:13) u okviru 11. kola Košarkaške lige Srbije.

Prvotimac Ilija Milijašević rekao je da je odbrana presudila u pobedi Dinamika i da se tim okreće narednoj utakmici koja se igra već sledeće subote.

„Teška utakmica za obe ekipe. Igrana sa puno kontakta na obe strane. Odabrna  je presudila pobedu. U prvom poluvremenu smo bili izgubljeni.  Iz odbrane smo pokušali da tražimo lake poene. U drugom poluvremenu šut za 3 poena je bio bolji u odnosu na prvo, zato je rasla razlika. Bez odbrane ne bi bilo ništa postignuto. Sve je bilo na nivou. Koncentracija je postojala 40 minuta, bez obzira što smo promašili 15 skokova u napadu.  Sledeća utakmica jeste protiv Tamiš, veoma bitan meč. Čestitam ekipi na dobroj utakmici, protvniku sve najbolje u nastavku sezone“ , rekao je Milijašević.

Trener Dinamika Saša Nikitović izjavio je da je tim u drugom poluvremenu ušao u napadački ritam i da ekipa mora da bude zadovoljna utakmicom.

„Moj igrač je već analaizirao meč, verovatno i budući kolega kada bude završio karijeru. Nemam šta da dodam, sem da bih se nadovezao na protok lopte, koji nije bio dobar na usku odbranu. Nakon toga u drugom poluvremenu smo ušli u napadački ritam. Kada svedete ekipu Kolubare na 59 poena, moramo da budemo zadovoljni. Čestitam ekipi na 40 minuta koncentracije. Nije lako kad si mlad, a nešto moraš da uradiš, u ovom slučaju da dobiješ Kolubaru po svaku cenu. Okrećemo se daljim utakmicama, Tamiš je sledeći  protivnik. Kolubara u dobr m nizu, uspeli smo da pobedimo. Jako iskusan tim, dobro vođen. njim Biće duga liga, dosta se mešala rezultati i utakmica po utakmoca. Videćemo od sredine januara, presabrati šta i kako“ , rekao je Nikitović.

Trener ekipe Kolubare Stevan Mijović čestitao je ekipi Dinamika na pobedi i izjavio da se ekipa okreće utakmici protiv Novog Pazara u narednom kolu.

„Emotivna utakmca za mene, protiv kluba gde sam proveo četiri divne godine i stekao prijatelje. Taj klub mi je doneo mnogo, nadam se i ja njemu. Bilo mi je jako važno da moj tim izgleda dobro, ali bilo je drugačije. Pohvalio bih Dinamik, sa ovim timom izgleda odlično. Trener Nikitović je treću godinu sa ovim igračima i ima ideje o radu. Čestitam na pobedi. Mi smo se držali 18 minuta i od tog trenutka usledila je serija Dinamika, koja je bila ono u šta nismo hteli da uđemo. Raspali smo se po ko zna koji put ove sezone. Sramno izdanje moje ekipe, odnosom i zalaganjem.  Ekipi Dinamika želim mnogo sreće u naastavku, a mi se borimo i okrećemo utakmici proitiv Novog Pazara“ , rekao je Mijović