Košarkaši Dinamika su u X kolu Košarkaške lige Srbije, na domaćem terenu, izgubili od ekipe Napretka iz Kraljeva rezultatom 80:89 (21:18, 18:22, 23:29, 18:20).

Strateg Dinamika Miroslav Nikolić započeo je utakmicu sledećom petorkom: Stevanović, Lazić, Prokopenko, Jeftić i Radulović. Prve poene na utakmici upisao je Lazić pogodivši dva slobodna bacanja. Nakon nekoliko minuta egal igre, Dinamik je uspeo da napravi seriju od 6-0 i došao do 17:9. To je ujedno bila i najveća prednost domaće ekipe na ovoj utakmici. Do kraja poluvremena viđena je dobra igra od strane obe ekipe pa je poluvreme završeno rezultatom 39:40.

Nakon pauze Dinamik nije mogao da nađe rešenje protiv Napretka koji je čvrsto igrao svih 40 minuta.To je koštalo naše igrače pobede, pa su tako Kraljevčani trijumfovali rezultatom 80:89.

Na konferenciji za medije, nakon meča, trener gostujuće ekipe Oliver Popović istako je da je zadovoljan pobedom.

Jedna tvrda utakmica od samog starta od strane obe ekipe. Mi smo konačno jednu utakmicu otvorili dobro, prvenstveno što se tiče odbrane i taj tempo smo držali sve do kraja utakmice. Publika je stvarno imala nešto da vidi večeras. Obično smo u situaciji da u prvih 10 minuta da jurimo prednost od 15-20 poena razlike, međutim to se nije desilo večeras. Dinamik je jedna stvarno ozbiljna ekipa, sa izuzetnim trenerom. Nisu slučajno lideri na tabeli. Prezadovoljan sam učinkom ekipe. Neke smo greške koje inače pravimo, sveli na minimum”, zaključio je Popović.

Trener Dorćolaca Miroslav Nikolić smatra da je ovo zaslužen poraz njegove ekipe.
Lepo su nam očitali lekciju. Moji igrači su verovatno mislili da su prvi i da će sigurno dobiti ovu utakmicu.Igrali smo jako nervozno, ne znam iz kog razloga. Mi uvek igramo smireno, dobro izvodimo naše napade i kvalitetno igramo odbranu.Večerasni jedan igrač nije dobio dvojku. Svi su bez prelazne ocene.Ne znam iz kog razloga smo igrali bez akcija i našeg prepoznatljivog ritma.Ali to su mladi igrači, njima ne mogu da zamerim. Prvenstveno se ljutim na ove starije i iskusnije. Imali smo mogućnost da nastavimo da budemo prvi na tabeli sa dve pobede više. Sada smo se svi izravnali i videćemo. Ovo je dobar rezultat za nas i ako završimo među prve četiri ekipe biće odlično”, istakao je Nikolić.