KK MZT SKOPJE AEORODROM – KK DYNAMIC VIP PAY    82:84

(18:23; 20:21; 14:15; 30:25)

Skopje, dvorana  “Jane Sandanski”

Gledalaca: 250

Sudije: Porobić, Babić, RaduloviĆ

Velika pobeda Dinamika u Skopju. Nakon početnih 5:0 za domaćina izabranici Mira Alilovića nametnuli su svoj ritam i već u prvoj četvrtini pokazali da će biti tvrd orah za ekipu koja je druga na prvenstvenoj lestvici. Crno-narandžasti su vodili tokom celog susreta. Najveća prednost Dorćolaca iznosila je 14 poena, u poslednjojj četvrtin (72:58). Na ulasku u poslednji minut bilo je 9 poena prednosti za KK Dynamic Vip Pay. Ipak, ušlo se u penal završnicu iz koje je Dinamik izašao kao pobednik. Korektna publika u Skopju aplauzom je ispratila najmlađu ekipu u ligi koja je pored svog  napadačkog talenta prikazala i veliku borbenost. To najbolje oslikava 17 skokova više od favorizovanog domaćina.

Trener  Mirsad Alilović: Znamo da su poslednja tri kola bila biti ili nebiti za naš tim. Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu i priredili jedno od boljih izdanja u ovoj sezoni. Moji momci su pokazali karakter I odabrali dobro u oba pravca pored jedne od najboljih u ligi.

Narednu utakmicu ABA 2 lige KK Dynamic Vip Pay igra protiv prvoplasiranog Borca u sredu 4. Marta. Utakmica u hali sportova “Ranko Žeravica” počinje u 20 časova.

KK MZT SKOPJE AERODROM: Milošević 11, Nikolov, Trpeski, Olujobi 24 (6 skokova), Magdevski 14 (4 skoka, 3 ukradene), Harris 1, Stojanovski 12, Maslinko 5, Atar 6 (5 skokova), Hinds 9

Trener: Đorđi Kočov

KK DYNAMIC VIP PAY: Pašajlić 21 (4 asistencije), Glas 7 (4 skoka), Akay 6, Vulikić 8, Beslać 4 (5 skokova), Tomašević 3, Glišić 7, Ostojić 9 (7 skokova), Paunović 3 (8 skokova), Smiljanić 16 (4 skoka)

Trener: Mirsad Alilović