Košarkaši Dinamika su u XII kolu Košarkaške lige Srbije savladali Smederevo rezultatom 105:70. U prvoj utakmici nakon praznične pauze Dorćolci su dinamičnom igrom na domaćem terenu ostvarili 10. pobedu u ligi.

Najkorisniji igrači utakmice bili su Aleksandar Lazić sa 17 poena, 8 skokova i 3 asistencije (indeks 26) i Kimani Ffriend takođe sa 17 poena, 6 skokova, 3 asistencije i 2 blokade (indeks 26).

Strateg Dinamika Miroslav Nikolić započeo je utakmicu sledećom petorkom: Stevanović, Nađfeji, Radulović, Ffriend i Milisavljević.

Prve poene na utakmici upisao je Karadžić iz ekipe Smedereva pogodivši šut za tri, a prve poene za Dynamic postiže Kimani. Većim delom prve četvrtine viđena je egal igra a do izjednačenja dolazi u šestom minutu trojkom Stevanovića za 12:12. Do kraja četvrtine Stevanović je postigao 14 poena od toga četiri trojke za rezultat 28:24.

Početkom druge četvrtine je usledila serija od 7-0 za igrače Mute Nikolića, koja u 15. minutu dolazi do dvocifrene prednosti 48:26. Do pauze ta razlika se skoro duplirala 62:35.

Drugo poluvreme je odigrano u jednako dobrom ritmu od strane domaće ekipe, pa je KK Dynamic slavio rezultatom 115:70.