Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Dinamika su u XII kolu Košarkaške lige Srbije savladali Smederevo rezultatom 105:70. U prvoj utakmici nakon praznične pauze Dorćolci su dinamičnom igrom na domaćem terenu ostvarili 10. pobedu u ligi.

Najkorisniji igrači utakmice bili su Aleksandar Lazić sa 17 poena, 8 skokova i 3 asistencije (indeks 26) i Kimani Ffriend takođe sa 17 poena, 6 skokova, 3 asistencije i 2 blokade (indeks 26).

Strateg Dinamika Miroslav Nikolić započeo je utakmicu sledećom petorkom: Stevanović, Nađfeji, Radulović, Ffriend i Milisavljević.

Prve poene na utakmici upisao je Karadžić iz ekipe Smedereva pogodivši šut za tri, a prve poene za Dynamic postiže Kimani. Većim delom prve četvrtine viđena je egal igra a do izjednačenja dolazi u šestom minutu trojkom Stevanovića za 12:12. Do kraja četvrtine Stevanović je postigao 14 poena od toga četiri trojke za rezultat 28:24.

Početkom druge četvrtine je usledila serija od 7-0 za igrače Mute Nikolića, koja u 15. minutu dolazi do dvocifrene prednosti 48:26. Do pauze ta razlika se skoro duplirala 62:35.

Drugo poluvreme je odigrano u jednako dobrom ritmu od strane domaće ekipe, pa je KK Dynamic slavio rezultatom 115:70.