Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Sutjeske dobili su derbi protiv Dinamika 80:74 (20:17, 24:19, 17:17, 19:21), u utakmici šestog kola ABA2 lige.

Nasi kosarkasi doživeli su treći poraz u Drugoj ABA ligi, pošto ih je u šestom kolu na svom terenu savladala Sutjeska sa 80:74, i to posle serije u završna dva minuta.

Sutjeska je dobro ušla u meč, pa je do poluvremena stekla plus osam, Dinamik je odolevao Nikšićanima, pa je posle treće četvrtine, koja je okončana u egalu, u poslednjih 10 minuta krenuo da topi prednost protivnika. U tim trenucima je sve polazilo od ruke izabranicima Vladimira Đokića, koji su na dva i po minuta pre kraja stekli i tri poena prednosti (73:70), pa je izgledalo u tim trenucima da će velikim preokretom uspeti da dođu do trijumfa.

Mađutim, naši igrači su potpuno stali u završnih 150 sekundi, postigli su svega jedan poen, što je Sutjeska iskoristila da napravi seriju i slavi sa 80:74.

U nasoj ekipi istakli su se Andreja Stevanović sa 19 i Marko Čakarević sa 11 poena.

U narednom kolu, 8. novembra, docekujemo KK Spars iz Sarajevo.