Košarkaši Sutjeske dobili su derbi protiv Dinamika 80:74 (20:17, 24:19, 17:17, 19:21), u utakmici šestog kola ABA2 lige.

Nasi kosarkasi doživeli su treći poraz u Drugoj ABA ligi, pošto ih je u šestom kolu na svom terenu savladala Sutjeska sa 80:74, i to posle serije u završna dva minuta.

Sutjeska je dobro ušla u meč, pa je do poluvremena stekla plus osam, Dinamik je odolevao Nikšićanima, pa je posle treće četvrtine, koja je okončana u egalu, u poslednjih 10 minuta krenuo da topi prednost protivnika. U tim trenucima je sve polazilo od ruke izabranicima Vladimira Đokića, koji su na dva i po minuta pre kraja stekli i tri poena prednosti (73:70), pa je izgledalo u tim trenucima da će velikim preokretom uspeti da dođu do trijumfa.

Mađutim, naši igrači su potpuno stali u završnih 150 sekundi, postigli su svega jedan poen, što je Sutjeska iskoristila da napravi seriju i slavi sa 80:74.

U nasoj ekipi istakli su se Andreja Stevanović sa 19 i Marko Čakarević sa 11 poena.

U narednom kolu, 8. novembra, docekujemo KK Spars iz Sarajevo.