Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ekipa Miroslava Nikolića ostvarila je važnu pobedu u 13. kolu Mozzart Super lige, pošto su savladali Vršac u gostima rezultatom 73:77 (25:23, 18:12, 14:28, 16:14).

Prve poene na utakmici zabeležili su Milisavljevć i Čakarević. Do isteka 10. minuta viđena je egal borba na parketu, ali je košem u poslednjoj sekuni Savović doneo prednost Vršcu od 25:23.

Početkom druge deonice domaćini su se rezultatski odvojili trojkama Krstovića, Mincheva i Savovića. U 13. minutu započinju seriju od 9-0 i dolaze do prednosti od 40:29. Poluvreme je završeno sa 43:35.

Poenima Gavrilovića u 24. minutu dolazi do izjednačenja 45:45, a Milisavljević i Kimani dvode Dinamik do prve veće prednosti. Ekipa Dinamika je u trećoj četvrtini postigla 28 poena i istu je okončala sa 57:63.

U poslednjem minutu meča Vršac je uspeo da smanji razliku na 72:73, ali je Dinamik ipak slavio na kraju sa 73:77.

Na konferenciji za medije, nakon utakmice, prvotimac Dinamika Miloš Milisavljević je izjavio:

Želeo bih da česitiam mom timu na dobroj igri i partiji. Bilo je neizvesno do samog kraja. Ako se pogleda statistički imali smo dosta asistencija – čak 19 od 32 postignuta koša iz igre. Naša igra je imala manje oscilacija nego inače. Borimo se sada za to peto mesto. U poslednjem kolu dočekujemo Zvezdu i potrudićemo se da ih iznenadimo“.

Trener Dinamika Miroslav Nikolić istakao je da je u dvorani Milenijum viđena lepa košarka.

Sastale su se dve ekipe koje u ovoj Super ligi nisu imale sreće. I Vršcu i Dinamiku su u toku takmičenja ukazane šanse protiv ekipa iz ABA lige, ali te šanse nismo iskoristili. Bila je lepa košarka večeras. Oni imaju mlađe centre, a mi mlađe bekove. Nadtrčali smo ih u drugom poluvremenu, kada sam zamenio visoku trojku. Ovo je škola košarke, pa sam morao da ukažem šansu mlađima kao što je Lazić, ali je naša igra sa tri beka profunkcionisala u drugom poluvremenu