Ekipa Miroslava Nikolića ostvarila je važnu pobedu u 13. kolu Mozzart Super lige, pošto su savladali Vršac u gostima rezultatom 73:77 (25:23, 18:12, 14:28, 16:14).

Prve poene na utakmici zabeležili su Milisavljevć i Čakarević. Do isteka 10. minuta viđena je egal borba na parketu, ali je košem u poslednjoj sekuni Savović doneo prednost Vršcu od 25:23.

Početkom druge deonice domaćini su se rezultatski odvojili trojkama Krstovića, Mincheva i Savovića. U 13. minutu započinju seriju od 9-0 i dolaze do prednosti od 40:29. Poluvreme je završeno sa 43:35.

Poenima Gavrilovića u 24. minutu dolazi do izjednačenja 45:45, a Milisavljević i Kimani dvode Dinamik do prve veće prednosti. Ekipa Dinamika je u trećoj četvrtini postigla 28 poena i istu je okončala sa 57:63.

U poslednjem minutu meča Vršac je uspeo da smanji razliku na 72:73, ali je Dinamik ipak slavio na kraju sa 73:77.

Na konferenciji za medije, nakon utakmice, prvotimac Dinamika Miloš Milisavljević je izjavio:

Želeo bih da česitiam mom timu na dobroj igri i partiji. Bilo je neizvesno do samog kraja. Ako se pogleda statistički imali smo dosta asistencija – čak 19 od 32 postignuta koša iz igre. Naša igra je imala manje oscilacija nego inače. Borimo se sada za to peto mesto. U poslednjem kolu dočekujemo Zvezdu i potrudićemo se da ih iznenadimo„.

Trener Dinamika Miroslav Nikolić istakao je da je u dvorani Milenijum viđena lepa košarka.

Sastale su se dve ekipe koje u ovoj Super ligi nisu imale sreće. I Vršcu i Dinamiku su u toku takmičenja ukazane šanse protiv ekipa iz ABA lige, ali te šanse nismo iskoristili. Bila je lepa košarka večeras. Oni imaju mlađe centre, a mi mlađe bekove. Nadtrčali smo ih u drugom poluvremenu, kada sam zamenio visoku trojku. Ovo je škola košarke, pa sam morao da ukažem šansu mlađima kao što je Lazić, ali je naša igra sa tri beka profunkcionisala u drugom poluvremenu