Košarkaši Dinamika slavili su u derbiju protiv ekipe Vršca ubedljivo rezultatom 89 – 70 (20-16, 26-17, 21-19, 22-18).

Igrači Olivera Popovića odigrali su sjajnu utakmicu protiv lidera i ostvarili važnu pobedu u 6. kolu KLS lige. U redovima Dinamika najbolji su bili Đurasović sa 21 poenom i Eldridge i Krstić sa 13 poena.

Vrščani su bili ravnopravni u prvih deset minuta igre, posle vođstva Dinamika od 7:0, usledio je preokret i njihovih 9 uzastopnih poena, da bi u finišu trojkom Kočovića došli do vođstva od 16:14. Ipak, u poslednjem minutu, Đurasović i Krstić su sa dve trojke vratili prednost Beograđanima i na odmor su otišli sa prednošću (20:16).

Do prve ozbiljnije prednosti Dinamik je došao sredinom druge četvrtine (32:19), i sve do kraja prvog poluvremena uglavnom je uspevao da održi dvocifrenu prednost. Početkom drugog poluvremena Vrščani su preko Đerića i Kutlešića pokušali da smanje zaostatak, ali je Đurasović sa 7 uzastopnih poena Dinamik odveo na plus 17 (58:41) i praktično trasirao put ka pobedi svom timu.

U poslednjih deset minuta igrači Vršca nisu imali snage da naprave preokret, Savović je u 34 minutu smanjio na minus 12 (59:71), ali je Dinamik do kraja uspeo da sačuva ubedljivu prednost.

„Kada smo izlazili rekao sam igračima ostavite srce na terenu. Čestitam im, pokazali su da su pravi tim. Đurasović je pokazao svoju dobru igru sinoć. Pokazao je kakav je profesionalac. Rakićević je takođe bio odličan. Svi znamo ko je Petar Rakićević, svakako veliko pojačanje za nas.“, istakao je trener Dinamika Oliver Popović.

„Nadam se da su navijači uživali u utakmici. Mi smo danas ostavili srce na terenu. Pokazali smo da smo ekipa. Pobedili smo veliku ekipu kao što je Vršac. Ovo nam je motiv da tako nastavimo dalje,“ podvukao je Dinamikov košarkaš Ćirković.

Sledeći susret Dinamik igra u sredu, 22. novembra u Kragujevcu kada gostuje Radničkom u 7.kolu KLS. Utakmica je na rasporedu u 16.30 sati.