U veoma borbenoj utakmici 6. kola Mozzart Super lige ekipa Dinamika savladala je KK Vršac rezultatom 89:81 (24:25, 19:20, 21:20, 25:16).

30 minuta igre trajala je boba Dinamika sa Vršcem, pa je treća deonica završena sa 64:65. I u većem delu četvrte četvrtine ekipa Miroslava Nikolića pokušavala je da stigne minus, ali je u 37. minutu vezala seriju od 7-0 i tako preokrenula rezultat. Dinamik je trijumfovao sa 89:81.

Još jednom najefikasniji igrač Dinamika, a i celog kola, bio je Bruks sa 23 poena, devet skokova i sedam asistencija, a pratio ga je Čakarević sa 21, uz 12 skokova. Gavrilović i Sedmak su dali po 11 poena, a Stevanović deset.

Na konferenciji za medije trener Dinamika Miroslav Nikolić je izjavio da je ovo važna pobeda za njegov tim, ali da ih tek očekuju borbe na terenu.

Skrenuo sam pažnju igračima da posle velike pobede dolazi poraz. To je prosto nepisano pravilo, nebitno ko je protivnik. Ekipa Vršca je jako iskusna ekipa, pa sam se dosta plašio ove utakmice i mislim da je ovo veliki uspeh za nas. Pripremili smo ekipu, pobedili smo, ali nisam zadovoljan tokom igre. Moji igrači su nestrpljivi, hoće da igraju samo napad, pa nekad i zaborave na odbranu. Ipak, večeras smo videli lepu i borbenu košarku. Uvek se čudim zašto moji igrači ne igraju odbranu kao protiv Mege ili FMP Železnika, ali su večeras pokazali da mogu. Čestitam mojim momcima na požrtvovanju ali i Vršcu. Nas tek očekuju bitke i nadam se nekom pozitivnom rezultatu

izjavio je Nikolić.

Košarkaš Dinamika Strahinja Gavrilović zadovoljan je trijumfom svog tima, ali da je bilo grešaka koje treba ispraviti.

Čestitam mojoj ekipi na sjajnoj pobedi. Znali smo koliko će biti teška utakmica, znali smo šta nas očekuje. Pripremili smo se u ova dva dana i ispoštovali sve. Imali smo neke greške u početku, što ćemo ispraviti nakon odgledane utakmice. Takođe bih želeo da čestitam timu Vršca koji je osvojio našu ligu i koji je došao maksimalno motivisano. Oni su kvalitetna ekipa i njihov skor ne pretstavlja realnu sliku. Nama slede tri gostovanja, a prvo je sa Crvenom zvezdom