KK Dynamic BG poražen je od favorizovanog FMP-a i iz Železnika rezultatom 82:88 (17:19; 22:15; 17:20; 16:18; 10:16)

Beograd, 16.12.2015.
Hala SC Dynamic, gledalaca 350
Sudije: Ninković, Prpa, Vlahović
Delegat: Maksimović

KK DYNAMIC BG: Pavlović 5, Stevanović 7, Stefanović 3, Ilić 6, Radulović 16, Krstović 16, Bogunović, Paunović, Nađfeji 27, Milošević, Beloica, Tornjanski 2

KK FMP (Železnik): Davidovac 18, Ostojić 2, Jeković 8, Đoković 19, Lazarević 10, Bursać 2, Dobrić 13, Miladinović, Šešlija 6, Radanov 5, Kenić, Radovanović 5

Izveštaj sa utakmice

KK Dynamic BG poražen je od favorizovanog FMP-a i iz Železnika rezultatom 88:82. Lider KLS slavio je nakon produžetka i plasirao se u finale Kupa Srbije u kom će se sastati sa ekipom Vršca.

Sjajna košarkaška predstava viđena je u Dynamic areni. Gledaoci sa punih tribina dvorane na Dorćolu mogli su da uživaju gledajući odličnu igru oba rivala, mnogo atraktivnih poteza i neizvesnu završnicu. Halu su napustili razočarani porazom svojih ljubimaca ali i zadovoljni otporom koji su momci u narandžastim dresovima pružili ekipi koja u dosadašnjem delu sezone ima samo jedan poraz.

U ekipi Dinamika nije bilo povređenog kapitena Slaviše Bogavca koji je u dosadašnjem delu sezone bio najistaknutiji pojedinac tima. Njegov košgeterski učinak pokušao je da nadomesti novi igrač Mladen Pavlović koji je za novi tim debitovao u ovoj utakmici. Za Pantere nisu nastupili Čović i Apić.

Trener Bojan Kusmuk se u uvodnim minutima rivalu suprotstavio petorkom Radulović, Krstović, Ilić, Stefanović i Nađfeji. Iskusni trener Slobodan Klipa je utakmicu sa Đokovićem, Lazarevićem, Davidovcem, Bursaćem i Šešlijom u timu. Od samog početka utakmice viđena je velika borba, prepuna duela i brze igre. Prvi deo je završen rezultatom 19:17. U drugoj četvrtini Dinamik je bio bolji rival. Kapiten na ovoj utakmici Stevan Nađfeiji predvodio je mlađe saigrače, a dobru igru pružili su i Krstović, Radulović i Marko Stevanović. Na pauzu od petnaest minuta otišlo se pri rezultatu 39:34 za Dorćolce.

Na početku drugog poluvremena FMP ju brzo sustigao prednost domaćih. Rezultatska klackalica bila je do samog kraja meča. Nošeni podrškom bučne publike Kusmukovi momci bili su nadomak velikog iznenađenja.Pet uzastopnih poena Radulovića donelo je prednost Dorćolcima. Dobrić je posle skoka u napadu omogućio sebi da, nakon faula Krstovića, mirno realizuje slobodna bacanja, što na drugoj strani nije pošlo za rukom Pavloviću koji je bio polovičan. Nakon dobre odrane narandžasti su imali još jednu priliku da slave u regularnom delu. Pokušaj Krstovića van linije 6,75 da pobedi klub u kojem je stekao najveći rejting, bio je neprecizan.

Produžetak je bio u istom ritmu kao i ceo meč. U 45 minutu utakmice osetio se umor i pad koncetracija domaćih. U penal završnici ruka nije zadrhtala plejmejkeru Pantera Iliji Đokovići. Njegovi poeni bili su dovoljni za slavlje višestrukog osvajača Kupa i Jadranske lige.

Najbolji akter domaćeg tima bio je neumorni Stevan Nađfeji (27 poena, 8 skokova, 2 asistencije). Pratili su ga Aleksandar Radulović (16 poena, 6 asistencija, 4 skoka) i Bojan Krstović (16 poena, 5 skokova). Svoj tim su do pobede vodili Ilija Đoković (19 poena, 7 asistencija, 3 skoka), Dejan Davidovac (18 poena, 8 skokova, 3 asistencije) i Ognjen Dobrić (13 poena, 9 skokova, 3 asistencije).

Dinamik nema vremena za odmor. Nova borba za bodove zakazana je već za petak 18. decembar. Domaćin će biti ekipa Slobode. Utakmica u Užicu zakazana je za 16 časova.