KK Dynamic BG poražen u Zrenjaninu – 89:76 (16:13; 29:18; 25:22; 19:23)

Delegat: Lojović

KK PROLETER: Lalić 25, Šucov 6, Subotić 6, Blanuša 1, Vico, Mihajlović, Vukanović, Martinović, Rajanović, Nikolić 13, Vukosavljević 23, Božović 15

KK DYNAMIC BG: Pavlović 17, Stevanović, Stefanović 4, Ilić 3, Radulović 28, Krstović, Bogunović, Paunović, Nađfeji 4, Beloica 8, Tornjanski 5, Bogavac 7

Izveštaj sa utakmice

KK Dynamic BG poražen je u Zrenjaninu u utakmici 17 kola DMLS. Slavila je ekipa Proletera rezultatom 89:76 (16:13; 29:18; 25:22; 19:23).

Na zagrevanju pred početak utakmice trenera Bojana Kusmuka čekalo je neprijatno iznenađenje. Iskusni Bojan Krstović požalio se na povredu i nespremnost da nastupi na ovom meču. Domaća ekipa zaigrala je izuzetno agresivno u odbrani dozvolivši Beograđanima da u prvoj četvrtini postignu samo 13 poena (16:13). Iskusni Stevan Nađfeji je već nakon dva minuta igre imao dve lične greške. U drugoj četvrtini izabranici trenera Bajina ostvarili su prvu osetniju prednost nakon pet pogadaka izvan 6,75 u tom periodu utakmice ( Lalić 4 trojke ). Poluvreme je završeno rezultatom 45:31 za Proleter.

U nastavku igre iskusni igrači Proletera nastavili su u istom ritmu. Pogodili su vezano četiri trojke i u tom periodu stigli do dvadeset poena prednosti. Stevan Nađfeji je već tada imao pet ličnih grešaka. Treća četvrtina završena je sa velikih 70:53 u korist Proletera. U poslednjem periodu Dorćolci su zaigrali znatno agresivnije u odbrani, približili se na pet poena prednosti. Trojka Božovića preko ruke raspršila je nade Dorćolaca da slave u ovom meču.

Pobedu Proleteru doneli su pre svih Slobodan Lalić (25 poena, 5 trojki, 5 asistencija, 7 skokova) i Filip Vukosavljević (23 poena, 6 skokova, 2 asistencije). U redovima Dinamika treba istaći Aleksandra Radulovića (28 poena, 6 asistencija) i Mladena Pavlovića (17 poena, 4 skoka). Narednu utakmicu KK Dynamic BG igra u hali SC Dynamic u petak 19.02.2016. sa početkom u 16 časova. Protivnik je ekipa koja je nanela prvi poraz Dorćolcima u prvenstvu i direktan konkurent za najviši plasman – ekipa Plane iz Velike Plane.