Košarkaši KK Dynamic BG savladali su u Padinskoj Skeli ekipu Beka u utakmici 1. kola Druge Muške Lige Srbije rezultatom 71:81 (19:22;19:15;17:11;16:33).

04.10.2015. Hala Sportova – Padinska Skela

KK BEKO: Zurnić, Tomović 16,Kilijan 2, Krstić 3, Tomić, Langurić 12, Jevtić, Kurtisevski, Kojić 13, Bojović 5, Kosanović 9, Drekalović 11

KK DYNAMIC BG: Grbović, Pavković, Stevanović 6, Stefanović 4, Ilić 6, Krstović 15, Bogunović 7, Paunović 2, Kostić, Nađfeji 18, Beloica, Bogavac 23

Izveštaj sa utakmice

Izabranici trenera Bojana Kusmuka ostvarili su pobedu u prvoj zvaničnoj utakmici kluba, protiv veoma neugodnog protivnika.

Nakon veoma dobrog starta domaće ekipe i osam vezanih poena Tomovića, ekipa sa Dorćola uspela je da uspostavi ravnotežu. Celim tokom prvog poluvremena ekipe su se smenjvale u vođstvu. Na prvi odmor KK Dynamic BG je otišao sa prednošću od 5 poena, dok je poluvreme završeno prednošću domaće ekipe od 1 poena.
Tim Vasilija Budimića bolje je započeo treću deonicu koja je završena rezultatom 55:48. Nakon prednosti od 8 poena Ii tajm auta Bojana Kusmuka, ekipa KK Dynamic Bg zaigrala je znatno agresivnije. Ilić i Stevanović postigli su prve poene za svoj klub u zadnjoj četvrtini a prekaljeni asovi sa Dorćola, Krstović, Bogavac i Nađfeji su poenima u završnici meča odredili pobednika ove izuzetno zanimljive utakmice.

Najistaknutiji pojedinci u ekipi pobednika bili su Slaviša Bogavac ( 23 poena, 7 skokova ), Stevan Nađfeji ( 18 poena, 8 skokova, 3 asistencije ) i Bojan Krstović ( 15 poena, 7 asistencija, 2 skoka )

U drugom kolu DMLS ekipa KK Dynamic BG ugostiće Srem iz Sremske MItrovice.