Košarkaši Dinamik VIP PAY slavili su u Kraljevu, košem Aleksandra Ćapina u poslednjoj sekundi, protiv Sloge rezultatom 88:86 u prvom kolu KLS lige.

“Prvo poluvreme bilo je dobro. Možemo biti zadovoljni, zatvorili smo skok. Odmah u drugom
delu Sloga je bolje ušla u igru. Mi smo ušli opušteno u nastavku i nismo odgovorili na njihovu
agresivnost . Čestitam momcima, borili su se i hteli su da pobede, ali prva utakmica u gostima
je uvek teška.“, izjavio je nakon utakmice pomoćni trener Dinamika Stevan Nađfeji.

“Očekivali smo tešku utakmicu pogotovo u Kraljevu koje oduvek važilo za težak teren. Ovo je
bilo otvaranje KLS lige i ušli smo vrlo motivisano. Do poluvremena smo napravili razliku,
dogovor na odmoru je bio da nastavimo tako, ali mi to nismo realizovali i odmah smo dali
priliku Slogi da se vrati što su oni iskoristili u trećoj četvrtini. Na kraju je presudio naš
kvalitet.“, rekao je plejmejker Aleksandar Ćapin.

Najbolji strelci u redovima Dinamika bili su Aleksandar Ćapin sa 22 i Filip Zekavičić sa 18 koševa, dok je domaćine predvodio Popović sa 27 poena i Nikolić sa 17.

Sledeću utakmicu Dinamik dočekuje Tamiš, u subotu, 21.okobra u Dynamic Areni.
KK Sloga  – KK Dynamic VIP PAY  86:88  (23: 25, 21:26, 21:14, 21:23)
Dynamic VIP PAY: Eldridge 7, Krstić 7, Ćapin 22, Milisavljević 11, Đurasović 14, Varda 3, Majauskas 4, Zekavičić 18, Ćirković 2
Sloga: Popović 27, Mladenović 2, Bogdanović 4, Simeunović 13, Ostojić 9, Simović 12, Nikolić 17,