Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Partizana pobedili su Dinamik kao gosti sa 93:82 (29:23, 24:17, 23:20, 17:22) u trećem kolu B grupe Superlige.

Crno-beli su produžili trijumfalnu seriju, dok je ekipa sa Dorćola doživela prvi poraz u susretu dva neporažena tima do ove runde.

Domaći tim koji sa klupe predvodi Miroslav Nikolić rafalno je počeo meč i pogodio pet trojki u prvoj četvrtini, ali slabija odbrana i fantastični Najdžel Vilijams-Gos bili su dovoljni za ubedljivu prednost Partizana. Na poluvremenu je bilo 53:40 za goste koji su u trećoj deonici slomili otpor Dinamika. Prednost je išla i do plus 24 (71:47). Dorćolci su zapretili u nekoliko navrata i došli do jednocifrenog minusa pred poslednjih 80 sekundi, ali je Partizan preko Vilijams-Gosa sačuvao treći trijumf u Superligi.

U Dinamiku su bolji od ostalih bili Nemanja Krstić sa 19, Petar Rakićević sa 13 i danski centar Jonas Zohore sa 12.