Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Hala sportova “Ranko Žeravica”

Gledalaca 300

Sudije: Maričić, Matić, Dašić

Delegat: Andrijanić

KK DYNAMIC VIP PAY: Pašajlić 19 (7 skokova, 4 asistencije, indeks 25), Glas 3 , Akay 12 (6 skokova, 7 asistencija, indeks 21), Vulikić 8 , Jovanović, Beslać 6 , Tomašević 6 (4 skoka), Glišić 4 , Ostojić 2, Paunović 7 , Smiljanić 12 (5-4 za tri poena)

Trener: Alilović

KK METALAC: Pavlović, Đuković , Stepanović 21 (10 skokova, indeks 27), Vasić 9 (10 asistencija), Stefanović , Đuković 9, Radomirović 4 (6 skokova), Vasiljević 14 (6 skokova, indeks 22) , Tomašević, Anđušić 13, Slijepčević 4 (6 skokova)

Trener: Đokić

Još jedna zanimiljiva utakmica viđena je u hali sportova “Ranko Žeravica”. Slavio je Dinamik u neizvesnoj završnici ali ne bi bilo nezasluženo da su dva boda otputovala u Valjevo sa razigranom ekipom Metalca.

Početak utakmice nije nagoveštavao dramu. Dynamic Vip Pay je napravio veliku prednost koja je nekoliko puta iznosila i 15 poena u plusu. Izuzetnu igru pružio je tada Mert Akay sa nekoliko sjajnih prodora i asistencija. Prva četvrtina završena je rezultatom 19:8. Ekipa Vladimira Đokića nije gubila nadu i polako je topila prednost domaćina. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnom prednošću Dorćolaca – 35:34.

U drugom poluvremenu ekipe su se nekoliko puta smenjivale u vođstvu. Na kraju treće četvrtine minimalnu prednost preuzeli su gosti iz Valjeva (52:53). Pet minuta do kraja utakmice bilo je 5 razlike za Metalac (63:68). Trener Miro Alilović je u tim trenucima poverenje ukazao najiskusnijima. Smiljanić i Vulikić bili su precizni van linije 6,75, Ostojić zabeležio izuzetno važnu blokadu a tačku na ovu utakmicu stavio je Pašajlić. Sjajni bek Dinamika pogodio je šut za tri poena a nije mu zadrhtala ruka ni sa linije slobodnih bacanja za još jednu teško izvojevanu pobedu Dinamika.

U narednom 25. kolu Dinamik dočekuje  Tamiš iz Pančeva  koji se bori za opstanak u elitnom društvu (subota 07.03. u 20h) a Metalac dočekuje Slobodu.