Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Dinamika savladali su Bosnu kao gosti sa 96:94 u 15. kolu Druge ABA lige i Tamiš 83:96 U 15. kolu KLS lige.

Sjajna i vrlo neizvesna utakmica viđena je u Sarajevu, gde su se ekipe smenjivale u vođstvu u prvoj deonici, u drugoj je domaćin kontrolisao rezultat, ali je treća četvrtina pripala ekipi sa Dorćola. Ipak, odluka o pobedniku ostavljena je za poslednje sekunde, koje su bile vrlo dramatične. Imali su gosti i 61:70, i 78:86, ali je pred poslednji minut bilo 88:89. Tada je Vašington pogodio trojku za plus četiri Dinamika, da bi Bredford odgovorio istom merom, nakon čega je Vašington izgubio loptu, pa je Arslanagić slobodnim bacanjima preokrenuo na 93:92. Do kraja je ostalo 19 sekundi, što je bilo dovoljno Nemanji Krstiću da izraste u junaka, a posle polovičnog učinka Arslanagića sa penala i položio za veliku pobedu i konačnih 94:96.
Najefikasniji u trijumfu bio je Andreja Stevanović sa 29 poena i indeksom 34, Todorović je dodao 14, a junak Krstić 13. U Bosni je blistao Bredford sa čak 30 poena, po 15 su postigli Haner i Arslanagić.

Dinamik je u Pančevu pokazao svoj kvalitet i zahvaljujući trojkama (12) došli su do nove pobede i tako zadržao prvi mesto na tebeli. Dinamik je utakmicu započeo serijom 10:0, međutim Tamiš je imao vođstvo na kraju prve četvrtine nakon serije 19:5. U drugom poluvremenu su imali potpunu kontrolu na obe strane terena. U jednom trenutku vođstvo je bilo 18 poena razlike. U ekipi Dinamika najefikasniji su bili Todorović i Krstić sa 27 i 24 poena a u Tamišu raspoloženi su bili Smiljanić sa 24 poena i Knežević sa 21.