Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pobedom u derbiju 10. kola KLS, Dinamik je ostao usamljen na liderskoj poziciji nacionalnog šampionata. Naš klub je kao gost savladao Spartak 88:87 (21:23, 21:26, 22:15, 24:23), nanevši Subotičanima treći poraz u KLS.

Posle 20 minuta igre Dinamik je trojkama Đurasovića i Vašingtona uspevao da zadrži rezultatski priključak a serijom 11:1 pred kraj treće četvrtine poravnao rezultat (64:64), da bi se u neizvesnoj završnici bolje snašli i poenima Krstića i Vašingtona došli do tri poena prednosti pred poslednjih 30 sekundi susreta, u kojima je Hristov samo smanjio na 88:87.

Vašington je sa 28 poena (6/7 za dva, 4/8 za tri, 4/4 sl. b, 5 sk, 5 as) bio najzaslužniji za trijumf Dinamika, Krstić je dodao 19 (8/11 za dva, 9 sk), dok su u domaćoj ekipi prednjačili Hristov sa 25 (6/12 za tri), Tanasković sa 13 (5/7 za dva), Lučić i Nikolić sa po 12 poena.