Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Naš klub se vratio na pobednički kolosek na Jadranu došavši do šestog trijumfa u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Dinamika su slavili protiv Splita u 14. kolu Druge ABA lige u hali Ranko Žeravica nakon produžetka 88:86 (17:21, 26:20, 11:19, 22:16, 12:10). Split je dobio prvu i treću četvrtinu, dok je Dinamik bio odličan u drugoj i četvrtoj deonici, u kojoj je stigao prednost Splita i uveo meč u produžetke. I u dodatnih pet minuta je viđena veoma neizvesna borba, ali je tim sa Dorćola ipak kontrolisao meč i na kraju došao do toliko značajnog slavlja. U Dinamiku najbolji je bio Andreja Stevanović sa 27 poena i Krstić sa 18 poena. U Splita najefikasniji su bili Širko sa 18 i Kedžo sa 17 poena.

“Čestitam saigračima na zasluženoj pobedi. Želeli smo više ovu utakmicu nego oni. U prvom poluvremenu nismo bili dovoljno čvrsti. Imali smo i mi svoju šansu i iskoristili smo je. Ispoštovali smo sve ono što smo se dogovorili, a to je bila prvenstveno agresivna odbrana. Na domaćem terenu ćemo biti puno bolji i opasniji suparnik za sve ekipe do kraja regionalne lige”,  rekao je nakon utakmice kapiten Vuk Vulikić.