U dosadašnjem delu takmičenja Rogaška uspela da odnese pobede nad sva tri srpska predstavnika u regionalnom takmičenju.

Na gostovanju u Rogaškoj Slatini Rogaška je bila bolja od Dinamika rezultatom 82:77. Utakmica je bila neizvesna od samog početka, a ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu. Imali su gosti i sedam poena prednosti pred kraj prvog poluvremena, ali je Rogaška serijom 9:2 poravnala rezultat pred odlazak na veliki odmor. I u drugom poluvremenu je vođena velika borba, a meč je odlučen u neizvesnoj završnici u kojoj su se puleni trenera Damjana Novakovića bolje snašli i na kraju slavili sa 82:77.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Rašun Dejvis sa 17 poena i četiri i asistencije, dok je 16 poena postigao Marko Pajić. Pratili su ih Mitja Nikolić (8sk, 4as) i Leon Šantelj (6sk) sa po 15 poena. U redovima Dinamika izdvojio se Božo Đurasović sa 20 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je Nemanja Krstić postigao 18 poena, uz četiri asistencije i tri skoka.

Ekipa Dinamika posle 11 odigranih kola ima učinak od pet pobeda i šest poraza, a u narednom kolu je očekuje duel protiv Primorske na gostujućem terenu.