Ekipa Dinamika slavila je u prvoj utakmici u najmasovnijem takmičenju. Savladana je odlična ekipa Zdravlja iz Leskovca rezultatom 70:69 (21:13; 21:16; 13:19; 15:21)

Beograd, 25.11.2015.
Hala SC Dynamic, gledalaca 250
Sudije: Heđeši, Novaković, Svojić

KK Dynamic BG: Grbović, Pavković, Stevanović, Stefanović 3, Ilić 15, Radulović 13, Krstović 10, Bogunović, Paunović, Nađfeji 11, Beloica 6, Bogavac 12

KK ZDRAVLJE (Leskovac): Ristić 3, Sinadinović 9, Vukadinović, Tešanović 15, Filipović 19, Jovanović 6, Radenković, Stanković, Marojević 17, Tešović, Miletić, Stojiljković

Izveštaj sa utakmice KK DYNAMIC BG – KK ZDRAVLJE (Leskovac)

Dorćolci su odlično otvorili utakmicu. Od samog starta su nametnuli svoj ritam, igrali agresivno u odbrani, dobro otvarali kontranapade. Plejmejker Radulović je majstorski asistirao saigračima. To su najbolje koristili eksplozivni dvadesetjednogodišnji Stanko Ilić i njegov vršnjak Aleksandar Beloica. Na poluvreme se otišlo rezultatom 42:29 u korist domaće ekipe.

U drugom poluvremenu viđena je sasvim drugačija utakmica. Uporna ekipa Zdravlja topila je prednost domaćih iz minut u minut. Čak je i povela 40 sekundi pre kraja utakmice. Dorćolci su bili ispod svog nivoa, promašivali zicere i otvorene šuteve, nesmotreno gubili lopte. Iskusni Sinadinović, koji je u predsezoni nastupao za Partizan i Dragomir Marojević bili su nerešiva enigma za tim Bojana Kusmuka. Slika iz drugog poluvremena viđena je i u poslednjem napadu. Ekipa Dinamika igubila je loptu, Sinadinović krenuo u kontanapad i neometan promašio zicer za pobedu.

Najefikasniji pojedinci u ekipi iz Dunavske ulice bili su Stanko Ilić (15 poena), Aleksandar Radulović (13 poena) i Slaviša Bogavac (12 poena). Leskovčane su predvodili Vladimir Filipović (19 poena), Dragomir Marojević (17 poena) i Milan Tešanović (15 poena).

KK Dynamic BG u subotu očekuje duel protiv istog rivala, u subotu 29.11. sa početkom od 18 časova u Leskovcu.

Trener KK Dynamic-a Bojan Kusmuk:

Jako teška utakmica. Zdravlje je pre početka prvenstva slovilo za favorita za plasman u KLS. Zadovoljan sam igrom u oba pravca u prvom poluvremenu, međutim, u drugom poluvremenu nismo pogodili dosta otvorenih šuteva i ušli u određenu nesigurnost. Trojka Filipovića od table približila je Zdravlje i dala mu šansu da dobiju utakmicu. Ostvarili smo bitnu pobedu u Kupu, pred još važniji meč koji nas očekuje u subotu sa istim rivalom.

Igrač KK Dynamic-a Alekandar Radulović:

Otvorili smo utakmicu baš onako kako smo hteli, igrali napade koje smo dogovorili u svlačionici. U drugom poluvremenu igrali smo bezidejno, dosta smo promašivali. Ekipa Zdravlja je uspela da nas stigne i uvede u neizvesnu završnicu. Okrećemo se utakmici u Leskovcu, koja nam je važnija.

Trener KK Zdravlja Saša Jović:

Zaslužena pobeda domaćina ali i da smo mi pobedili nebi bilo nezasluženo. Pobedu smo izgubili u prvom poluvremenu zbog straha od imena igrača Dinamika. Primili smo dosta lakih poena u tom periodu. Jurili smo 13 razlike i uspeli da stignemo, čak i da povedemo u poslednjem minutu. Zadnji napad oslikava naš strah, Sinadinović je sekund pre kraja promašio zicer. Dinamiku želim puno uspeha u nastavku takmičenja. Mi ćemo se potruditi da ispravimo greške u narednoj utakmici u Leskovcu.

Igrač KK Zdravlja Dragomir Marojević:

Kao što smo i očekivali, odigrali smo izuzetno tešku utakmicu, posebno posle poraza od Pirota. Utakmicu smo izgubili u prvom poluvremenu. Iako smo uspeli da se dobrom odbranom vratimo u utakmicu, nismo imali sreće u završnici.