KK Dynamic BG pružio je najbolju partiju u ovoj sezoni i plasirao se u polufinale Kupa Srbije. Savladao je lidera 2MLS, ekipu Plane rezultatom 99:75 (23:22; 21:21; 31:14; 24:18).

Beograd, 09.12.2015.
Hala SC Dynamic, gledalaca 350
Sudije: Milovanović, Savić, Mali

KK DYNAMIC BG: Stevanović 2, Stefanović 7, Ilić 13, Radulović 22, Krstović 14, Bogunović, Paunović, Nađfeji 23, Milošević 4, Beloica 4, Tornjanski 6, Bogavac 12

KK PLANA: Pavlović M. 14, Ćirić 8, Todorović 19, Stepanović, Pavlović D., Mačić, Stefanović 8, Mukanović 6, Ilić 4, Andejević 4, Popović 12

Izveštaj sa utakmice

KK Dynamic BG pružio je najbolju partiju u ovoj sezoni i plasirao se u polufinale Kupa Srbije. Savladao je lidera 2MLS, ekipu Plane rezultatom 99:75.
Trener domaćih Bojan Kusmuk iznenadio je rivala uvrštanjem u prvu petorku osamnaestogodišnjeg Aleksandra Tornjanskog koji se stručnom štabu nametnuo igrama u mlađim kategorijama kluba. Pored njega u petorci su bili još i Radulović, Krstović, Bogavac i Nađfeji. Zoran Milovanović je počeo utakmicu petorkom Mukanović, Pavlović, Stefanović, Andrejević i Popović.

U prvom poluvremenu viđena je velika borba i dobra igra oba rivala. Nijedna ekipa nije uspela da ostvari osetniju rezultatsku prednost. Plana je dobro otvarala kontanapade dok su Dorćolci egal održavali šutem za tri poena. 5 vezanih trojki postigli su igrači trenera Kusmuka. Plejmejker Aleksandar Radulović je u prvom poluvremenu imao učinak 7-5 iza linije 6,75. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnom prednošću Dinamika 44:43.

U nastavku igre viđena je prava košarkaška rapsodija crno-narandžastih. Maksimalnim zalaganjem i borbenošću ostvaren je veliki broj kontanapada. Nošeni podrškom sa tribina neumoljivo su rešetali koš rivala. Svi igrači Beogradskom tima imali su dobro šutersko (36:17 za tri poena) ali i skakačko veče (36 skokova, 15 više od Plane). Dobru timsku igru oslikava broj asistencija (29). Veoma kvalitetnu utakmicu odigrali su sjajni Aleksandar Radulović ( 22 poena, 8 asistencija, 5 skokova), raspoloženi Stevan Nađfeji (23 poena, 7 skokova) i Krastović (14 poena, 4 asistencije, 2 skoka). Standardno dobre partije pružili su Ivan Stefanović i Slaviša Bogavac. Utakmica je završena sa nekoliko atraktivnih akcija mlađih igrača Dinamika, odličnog Ilića ( 13 poena, 6 asistencija, 8 skokova ), Miloševića, Tornjanskog (6 poena, 2 ukradene lopte, po 1 skok i asistencija) i zakucavanjem Beloice koje je podiglo publiku na noge.

U polufinalu Kupa Srbije KK Dynamic BG sastaće se sa liderom KLS, ekipom FMP iz Železnika. Utakmica protiv renomiranog rivala odigraće se u sredu 16.12.2015. u areni SC Dynamic sa početkom u 15 časova. Drugi polufinalni par čine takođe ekipe iz KLS – Vršac Swisslion i Borac iz Čačka.

Pre te utakmice Dorćolce očekuje duel sa ekipom Vojvodine iz Novog Sada. Utakmica 11. kola 2MLS odigraće se takođe u Dynamic areni u subotu 12.12.2015. sa početkom u 15 časova.

Bojan Kusmuk, trener KK Dynamic BG:

Derbi utakmica u Kupu u kojoj su se sastale dve prvoplasirane ekipe iz Druge lige Srbije. Dobro smo otvorili utakmicu. Sa Tornjanskim u petorci dobili smo bržu i otvoreniju igru. Ekipa Plane nas je u stopu pratila dobrom igrom. Međutim u drugom poluvremenu uspeli smo da vežemo nekoliko slobodnih šuteva, pre svega Krstović i da se rezultatski odlepimo. Čestitam igračima na pobedi i dobroj igri koju želim da ponovimo u subotu u bitnoj utakmici protiv Vojvodine.

Alekandar Radulović, igrač KK Dynamic BG:

Na početku utakmice igralo se brzo. Pokušavali smo da napadnemo Planu sa što više kontranapada jer oni igraju kombinovanu zonu. Posle egala na poluvremenu u nastavku smo bili mnogo agresivniji i u odbrani i u napadu čemu je doprineo i mladi Aleksandar Tornjanski. Rastrčali smo se, čuvali razliku i do kraja igrali sasvim dobro. Dali smo 99 poena. Nastavljamo dalje ka otvarenju naših ciljeva.

Zoran Milovanović, trener Plane:

Čestitam ekipi Dinamika i želim im da odigraju kvalitetnu utakmicu prtiv FMP-a. Što se naše igre tiče, u prvom poluvremenu smo odigrali dosta korektno, u drugom smo pali. Vidno je da smo u blagom padu forme ali ćemo to rešiti.

Mihailo Todorović, igrač Plane:

Čestitao bih ekipi Dinamika na odličnoj igri u drugom poluvremenu i zasluženoj pobedi. Mi se okrećemo nama važnijem takmičenju, Drugoj ligi, gde nas u subotu očekuje duel sa komšijama iz Smederevske Palanke.