Košarkai Dinamika savladali su ekipu iz Čajetine rezultatom 86:80 (24:22; 16:21; 19:20; 27:17).

Beograd, 21.11.2015.
Hala S:C: Dynamic, gledalaca 250
Sudije: Arsić, Olcan, Mali

KK Dynamic BG: Grbović, Stevanović, Baltić, Stefanović 10, Ilić 10, Radulović 7, Krstović 20, Bogunović, Paunović, Nađfeji 12, Beloica 4, Bogavac 23

KK ZLATIBOR: Tmušić 2, Numanović 6, Vasić 11, Petronijević 4, Majstorović 3, Smolović, Marić 23, Mićević 11, Đokić 20, Šekularac

Izveštaj sa utakmice

Još jedna zanimljiva utakmica u Centru Dynamic. Meč dva kvalitetna rivala zadovoljio bi i najveće sladokusce košarkaške igre. Kao i protiv Dunava, petorka Dinamika Radulović, Ilić, Bogavac, Stefanović i Nađfeji dobro je otvorila utakmicu i povela 8:2. Predvođena odličnim Đokićem koji je razigravao svoje saigrače ali i postigao tri trojke, kao i iskusnim inernacionalcem Nikolom Vasićem, ekipa Zlatibora je uspela da održi rezultatsku ravnotežu. Nervoza u redovima domaćih doprinela je da se na poluvreme ode sa prednošću gostiju od tri poena (40:43).

U trećoj četvrtini nastavljena je velika borba i rezultatska klackalica. Nijedan od rivala nije uspeo da napravi osetniju prednost. Taj period ige je odlično otvorio Stanko Ilić odbranom i sa nekoliko poena, kao i Ivan Stefanović. Na konstantno dobru igru Slaviše Bogavca u poslednjem periodu su se nadovezali Stevan Nađfeji i Bojan Krstović koji su šutem za tri poena demoralisali pobednika i prelomili utakmicu.

Najistaknutiji pojedinci u ekipi Bojana Kusmuka bili su Slaviša Bogavac (23 poena, 8 skokova, 5 asistencija), Bojan Krstović (20 poena), Stevan Nađfeji (12 poena, 6 skokova), Ivan Stefanović (10 poena, 6 skokova), Stanko Ilić (10 poena, 3 skok ). U gostujućem timu najbolji pojedinci bili su Petar Marić (23 poena, 10 skokova), Dejan Đokić (20 poena, 6 asistencija, 5 skokova)

Sledeće sedmice Dorćolce očekuju dva duela sa Zdravljem iz Leskovca. Prva utakmica, u okviru Kupa Srbije, na programu je u sredu 25.11.2015. sa početkom u 15 časova