U veoma uzbudljivoj utakmici 6. kola Druge muške lige Srbije slavila je ekipa Dinamika. Gledaoci su otišli zadovoljni iz dvorane SC Dynamic obzirom da su mogli da vide mnogo lepih poteza i dobru igru dva veoma kvalitetna rivala. Krajnji rezultat bio je 74:65 (18:17;18:12; 24:12; 14:14)

Hala SC: Dynamic,
gledalaca 250,
Sudije: Uskoković, Popović, Hadžić

KK Dynamic BG: Grbović, Pavković, Stevanović, Stefanović 7, Ilić 8, Radulović 12, Krstović10, Bogunović, Paunović, Nađfeji 14, Beloica 8, Bogavac 15

KK DUNAV: Mihajlović, Sočanac, Rudan, Zorčić 16, Turukalo 6, Kavurin, Vuković 4, Popović, Miljković 13, Majstorović 20, Dugošija 6, Vasić

Izveštaj sa utakmice KK DYNAMIC BG – KK DUNAV (Stari Banovci)

Dorćolci su bolje otvorili utakmicu. Petorka domaćina Radulović, Ilić, Bogavac, Stefanović i Nađfeji je u prvih pet minuta postizala poene u serijama. Ekipa Dunava je krajem prve četvrtine uhvatila priključak za rivalom nakon trojke Majstorovića, kao i sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja Zorčića. U drugoj četvrtini Dunav je preokrenuo rezulat u svoju korist šutem za tri poena i dobrim kontanapadom. Trener Beograđana Bojan Kusmuk bio je prinuđen da traži tajm aut nakon dva primljena koša posle takozvanog „Back Door“ pasa. Na poluvreme se otišlo rezultatom 39:36 u korist ekipe iz Starih Banovaca.

Odmor je više prijao ekipi Dinamika. Znatno agresivnijom igrom u odbrani naveli su protivnika na greške i na dosta nepreciznih šuteva. Plej Radulović je dobro upošljavao svoje saigrače. 9 poena Nađfeija vratilo je Dorćolce na pobednički kolosek. Nakon trećeg perioda na semaforu je pisalo 60:51 u korist domaće ekipe.
Pokušaj uporne ekipe trenera Jelića da se približi rivalu osujetio je Aleksandar Radulović. Dve vezne trojke prvog pojačanja Dinamika bile su dovoljne da domaća ekipa upiše petu pobedu u ovom prvenstvu.

Najistaknutiji pojedinci u ekipi Bojana Kusmuka bili su Slaviša Bogavac (15 poena, 10 skokova, 4 asistencije),Stevan Nađfeji (14 poena, 6 skokova), Aleksandar Radulović (12 poena, 8 asistencija). U gostujućem timu najbolji pojedinci bili su Dejan Majstorović (20 poena, 3 skoka), Lazar Zorčić (16 poena, 4 skoka) i Marko Dugošija (6 poena, 13 skokova).

U narednom kolu KK Dinamik gostuje ekipi Fair Play u Nišu.

Trener Dinamika Bojan Kusmuk:

Igrali smo protiv kvalitetne ekipe Dunava koja je dobro pripremljena i igra veoma snažno. Oni se jako dobro razumeju i doriste svoje kvalitete, nije slučajno što su u vrhu tabele. Zadovoljan sam igrom svog tima i otvaranjem utakmice. Dobili smo veliko pojačanje dolaskom plejmejkera Radulovića. Ostvarili smo važnu pobedu. Očekuje nas niz veoma teških utakmica na kojima moramo da pružimo svoj maksimum.

Kapiten Dinamika Slaviša Bogavac:

Jako bitna pobeda za nas. Znali smo protiv kakvog protivnika igramo. Nezgodan su tim. U prvom poluvremenu smo primili veli broj jeftinih poena, loše smo i zagrađivali i na poluvreme otišli sa prednošću gostiju. U pauzi smo se dogovorili da pojačamo odbranu. Ključ ove utakmice je bio što smo u drugom poluvremenu primili svega 26 poena. Želeo bih da naglasim dobru igru plejmejkera Radulovića i dve njegove veoma važne trojke. Svakako će biti veliko pojačanje. Bio nam je neophodan iskusan plej koji će povezati naše redove.

TrenerDunavaMarko Jelić:

Loše smo otvorili utakmicu, kao i u predhodnim duelima. Uspelismo da se vratimo u utakmicu. Drugu četvrtinu smo odigrali jako dobro. Igrali smo jaku odbranu, imali dobar kontranapad, pogodili neke šuteve, za razliku od treće četvrtine u kojoj nam je ekipa Dinamika postizala lake poene. U tom periodu su i napravili veću razliku koju su samo održavali u nastavku utakmice. Smatram da smo previse šuteva za tri poena uputili u ovoj utakmici. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi.

Igrač Dunava Dejan Majstorović:

Izuzetno teška utakmica. Oni su bili favoriti i pre njenog početka. Imaju nekoliko iskusnih igrača koji imaju u nogama mnogo više utakmica nego što smo mi svi zajedno odigrali. Čestitao bih Dinamiku na zasluženoj pobedi.