Ekipa Dinamika zabeležila je novu pobedu. Savladana je Vojvodina rezultatom 85:77 (23:17; 20:15; 22:20; 20:25)

Beograd, 12.12.2015.
Hala SC Dynamic, gledalaca 250
Sudije: Pešić, Nešić, Nikolić

KK DYNAMIC BG: Pavković, Stevanović 8, Stefanović 13, Ilić 15, Radulović 12, Krstović 16, Bogunović, Nađfeji 14, Milošević, Beloica 5, Tornjanski 2, Bogavac

KK VOJVODINA: Zarić 4, Bjelica 22, Berbakov 17, Janjić 13, Radaković, Orlić 2, Jovičić 5, Prica 7, Jovović 3, Dobranić, Minić, Atanasov 4

Izveštaj sa utakmice

KK Dynamic BG je zabeležio novu pobedu pred svojim navijačima. U 11 kolu 2MLS savladana je ekipa Vojvodine iz Novog Sada.
Trener domaćih Bojan Kusmuk počeo je utakmicu petorkom Radulović, Tornjanski, Krstović, Stefanović i Nađfeji a Filip Socek petorkom Zarić, Berbakov, Janjić, Orlić i Atanasov. Da odlična igra protiv Plane u Kupu nije bila slučajna pokazali su Dorćolci već u uvodnim minutima meča. U petom minutu je na semaforu stajao rezultat 13:4. Konstantnu prednost od oko 10 poena razlike narandžasti su održavali sve do poluvremena (43:32).

Brza košarka, puna kontranapada viđena je i u nastavku. Oba tima su igrala u visokom ritmu. Igrači Dinamika su u trećoj četvrtini dostigli i najveću prednost na utakmici, koja je u nekoliko navrata iznosila 20 poena razlike. Pokušaj Kusmuka da istovremeno odmori sve iskusnije igrače iskoristili su uporni Vojvođani. Rezultatska prednost se prepolovila pa je rezultat u 30 minutu bio 70:60. Nedostajali su treneru domaćih iskusni Slaviša Bogavac koji je napustio igru zbog povrede ali i Stevan Nađfeji koji je izašao napravivši pet ličnih grešaka. Pokušaj Vojvodine da ozbiljnije pripreti sprečili su Krstović, Stevanović i Ilić uspešnim realizacijama u poslednja tri minuta susreta.

Kusmuk je na ovoj utakmici ukazao poverenje svim svojim igračima. Najistaknutiji pojedinci u njegovom timu bili su Bojan Krstović (16 poena, 8 skokova, 3 asistencije), Aleksandar Radulović (12 poena, 10 asistencija, 6 skokova), Stevan Nađfeji (14 poena, 9 skokova, 3 asistencije), Ivan Stefanović (13 poena, 7 skokova, 3 asistencije) i Stanko Ilić (15 poena, 6 skokova, 2 asistencije). Tim iz Novog Sada su najbolje prezentovali Krsto Bjelica (22 poena) i Branimir Berbakov (17 poena i 4 asistencije).

Narednu utakmicu Dorćolci igraju već u sredu 16.12.2015. kada dočekuju favorizovani FMP u okviru polufinala Kupa Srbije. I ovaj meč je na programu od 15 časova.

Bojan Kusmuk, trener KK Dynamic BG:

Mlada i poletna ekipa Vojvodine nametnula je takav tempo utakmice da ih je jako teško zaustaviti u naletu. Oni nisu slučajno četvrti na tabeli. Mi smo kontrolisali utakmicu celim njenim tokom i zasluženo pobedili. Čestitam Vojvodini na odličnoj igri i svom timu na pobedi.

Bojan Krstović, igrač KK Dynamic BG:

Svaka utakmica je za nas veoma važna. Večeras smo igrali protiv mladog i agresivnog tima. Ponovo smo izdejstvovali jednu timsku pobedu u kojoj smo ostvarili 22 asistencije a imamo i petoricu dvocifrenih igrača. Okrećemo se velikom izazovu u sredu.

Filip Socek, trener Vojvodine:

Čestitam ekipi Dinamika na zasluženoj pobedi. Mi smo pokazali karakter i zube. Ovo za moj mladi tim nije poraz već lekcija za dalji tok takmičenja.

Krsto Bjelica, igrač Vojvodine:

Ovo je bila kvalitetna prvenstvena utakmica dva dobra protivnika. Igrali smo protiv najjače ekipe u Drugoj ligi. Mi smo probali da se suprotstavimo agresivnošću našeg mladog tima ali je na kraju presudio kvalitet i duža klupa domaćina. Čestitam Dinamiku na pobedi.