Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Juniori KK Dynamic BG izgubili su u gostima od KK Crvena zvezda, u utakmici osmog kola Roda Juniorske lige Srbije, rezultatom 89:81 ( 19:13, 20:24, 30:13, 20:31 ). Ovo je prvi poraz juniora Dynamic-a u okviru RJLS.

Trener KK Dynamic BG Nikola Marković je nakon utakmice izjavio da njegova ekipa nije pružila dovoljan otpor u drugom poluvremenu, pa ih je to koštalo pobede.

Smatram da je derbi ispunio neka očekivanja da će ovo biti neizvesna utakmica, iako se možda rezultatski to ne vidi nakon treće četvrtine. Mogu slobodno da kažem da smo odigrali fenomenalno prvo poluvreme gde su se smenjivali odlični potezi obe ekipe, ali u nastavku smo odigrali zaista loše – u trećoj četvrtini pre svega. Poleteli smo nakon 7-0 i u datom trenutku nismo bili svesni da možemo da pobedimo Crvenu zvezdu. Jednostavno nismo pružili dovoljan fizički otpor njihovim snažnijim igračima, tako da su oni napravili veliku razliku krajem treće četvrtine. Početkom poslednje deonice skupili smo se malo i uspeli da dođemo negde na četiri poena razlike minut pred kraj. Ipak, jedna izgubljena lopta je promenila sve

zaključio je Marković.

U devetom kolu naši juniori dočekuju KK Mladost iz Čačka.

Sledi utakmica kod kuće sa Čačkom i mogu slobodno da kažem da je za nas to još jedan derbi. Mladost je ekipa sa velikom tradicijom u mlađim kategorijama. Mi imamo neki imperativ pobede ali u suštini naša ideja je da ovi momci igraju sve bolje i bolje i pokažu neki potencijal koji će se kasnije videti u prvom timu. To je neka naša ideja, a neka rezultat bude posledica našeg rada i dobre igre

izjavio je strateg juniora KK Dynamic BG.

Utakmica se igra u nedelju 22. januara 2017. godine, u 14:30 časova, u dvorani Dynamic.