KK Dynamic BG sa odužio ekipi Pirota za poraz u prvom delu prvenstva – 79:55 (25:11; 30:9; 15:11; 9:24).

Beograd, SC Dynamic, 200
Delegat, sudije: Miladinović, Krstić, Stošić, Nikolić
Igrač utakmice: Mladen Pavlović

KK DYNAMIC BG: Grbović 2, Pavlović 16, Stevanović 12, Stefanović 12, Ilić 12, Radulović 7, Krstović 7, Bogunović, Paunović 2, Nađfeji 7, Beloica 2, Tornjanski

KK PIROT: Vasić, Spasov 2, Raičević 9, Filipović 14, Luković 4, Rašić 8, Pendić 8, Dragaš 5, Mladenović 4, Stojanović 1

Izveštaj sa utakmice KK DYNAMIC BG – KK PIROT

KK Dynamic BG sa odužio ekipi Pirota za poraz u prvom delu prvenstva. Dorćolci su ubedljivo slavili u 23. kolu 2MLS rezultatom 79:55.
Izabranici trenera Miroslava Nikolića su od prvog minuta susreta igrali izuzetno agresivno u odbrani iz koje su proizveli veliki broj kontnapada. Dva prelepa zakucavanja Marka Stevanovića podigla su na noge sve u dvorani SC Dynamic. Već u petom minutu prednost je bila dvocifrena (15:4). Prva četvrtina je završena rezultatom 25:11 u korist domaćina.

U drugom periodu igre Dinamik je prosto „oduvao“ protivničku ekipu. Bezbroj efektnih akcija, agresivna i brza igra i precizni šutevi viđeni su u drugoj četvrtini. Stanje na terenu najbolje oslikava koeficijent uspešnosti, indeks 82 domaćina naspram -1 indeksinih poena gostiju. Tim Mihajla Mitića je do poluvremena postigao svega 20 poena a Beograđani 55.

Treća četvrtina je nastavljena u istom ritmu. Najveća prednost je iznosila neverovatnih 42 poena razlike (70:28). Popularni Muta je već tada ukazao šansu svim igračima svog tima. Pirot je sa nekoliko trojki na kraju susreta uspeo samo da ublaži ubedljiv poraz.

Teško je izdvojiti najbolje pojedince u blistavoj igri Dinamika. Mladen Pavlović je pored 16 poena imao 6 skokova i 5 asistencija. Njemu uz rame bio je Stanko Ilić (12 poena 5 asistencija, 4 skoka), kao i Marko Stevanović ( 12 poena, 2 asistencije). Standardno dobre partije i ovog puta pružili su Stefanović (12 poena, 4 skoka, 2 asistencije), Aleksandar Radulović ( 7 poena, 4 asistencije, 4 skoka ), Stevan Nađfeji (7 poena, 6 skokova) i Bojan Krstović (7 poena, 4 skoka, 3 asistencije). U poraženom timu po efikasnosti se izdvojio Dušan Filipović sa 14 poena.

U narednom kolu KK Dynamic BG gostuje ekipi Vojvodine.

Nikola Marković, asistent trenera Dinamika:
Od početka utakmice smo igrali izuzetno agresivno u odbarni čime smo uspeli da postignemo veliki broj lakih poena. Ekipa Pirota igra lepu košarku i stoga smo se za njih maksimalno pripremali tokom cele sedmice. Ovo je jedna od naših najboljih partija ove sezome.

Marko Stevanović, igrač KK Dinamik:
Otvorili smo utakmicu jakom odbranom. Očigledno su nam se isplatili dobri treninzi u predhodnom periodu. Prelomili smo protivnika već u prvoj četvrtini i posle lagano priveli utakmicu kraju. Čestitao bih ekipi Pirota na prikazanoj borbi i svojim saigračima na odličnoj igri i požrtvovanju.

Mihajlo Mitić, trener KK Pirot:
Čestitao bih ekipi Dinamika na prikazanoj igri. I večeras su potvrdili da igraju najbolju košarku u ligi trenutno. Iz prevelike želje da pobedimo ušli smo prenervozno u ovu utakmicu i dozvolili domaćinu da na poluvreme ode sa velikom prednošću. Uspeli smo na kraju da smanjimo razliku. Ostaje nam da se spremimo za utakmicu koja nam je najbitnija u ovoj sezoni a to je ona narednog vikenda kada nam u goste dolazi ekipa Proletera.