Košarkaši Dinamika ubedljivo su savladali Metalac rezultatom 68:111 (24:14, 29:14, 25:15, 33:25) i tako održali pravi košarkaški čas domaćinu u „Hali sportova“.

Naš tim je bio izuzetno motivisan i odigrao je sjajno svih 40 minuta i zasluženo naneo težak poraz Valjevcima, koji su ih savladali u prvom delu u sezone u dvorani „Ranko Žeravica“. Od samog starta puleni Vladimira Đokića su dominirali, agresivnom odbranom naterali domaće na teške šuteve, a u napadu najpre preko raspoloženog Кutlešića stekli osetniju prednost. Upravo poenima bivšeg igrača Metalca gosti su već u devetom minutu imali 14 poena prednosti, 22:8. Užičaninu se u drugoj četvrtini pridružio Savković, koji je valjevskoj publici ponudio nekoliko atraktivnih zakucavanja, a prednost Dinamika je neprekidno rasla pa je pitanje pobednika već tada bilo rešeno.

Nisu Beograđani spuštali gas ni u nastavku, precizni u šutu za tri poena bili su redom Rakićević, Beslać, Žižić i Đerić. Na drugoj strani sve je manje bilo snage da se ogroman zaostatak smanji, a kratka rotacija bila je dodatni problem za Valjevce. Pravi čas košarke Beograđana zaokružen je partijom Stevanovića, koji je nakon povrede Žižića iskoristio ukazanu šansu i trojkama uticao na ubedljiv trijumf i revanš za poraz u prvom delu sezone. Najbolji u trijumfu od 43 razlike bili su Petar Rakićević sa 14, Dušan Beslać i Dušan Kutlešić (postigli po 13), odnosno Đorđe Savković, Mirko Đerić, Andreja Stevanović i Miloš Janković, koji su meč okončali sa 12 poena. Dakle, ravnomerno su bili raspoređeni koševi, pa je čak sedam igrača imalo dvocifreni učinak.

Vladimir Đokić:“Zapamtili smo dobro bolan poraz u prvom delu sezone, ideja je bila da budemo agresivni i u kontranapadima dođemo do lakih poena. Igrači su bili diciplinovani i ispoštovali dogovor što je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf, hvala im na hrabrosti i karakteru koji su pokazali, a protivniku želim da u poslednja tri kola pokuša da izbori plasman u Superligu.“