U 11. kolu ABA2 Lige košarkaši Dinamika izgubili su od ekipe Lovćena u Beogradu rezultatom 88-87 nakon što su u većem delu meča vodili sa dvocifrenom razlikom.

Dinamik je očajno odigrao u prvom periodu, pa su gosti vrlo brzo stigli do velikih 13:28. Dinamik je serijom trojki uspeo smanjiti u finišu četvrtine na 22:31. Dobru igru sa kraja uvodne četvrtine, Dorćolci su preneli i u drugu, koju su dobili sa čak 25:11 (47:42). Cetinjani nisu uspeli da se povežu nakon velikog pada, što je Dinamik iskoristio da uveća razliku na 15 poena (74:59). Međutim, u 37. minutu razlika je svedena na samo 4 poena – 82:78. Dinamik je uspeo da poentira preko Glišića, a onda je usledila prava „ludnica“. Prvo je Đukanović pogodio četiri slobodna bacanja, a potom Vrbica dva polaganja za totalni preokret Cetinjana (84:86). Obe ekipe potom nisu iskoristile po napad, ali je Stevanović 17 sekundi do kraja meča pogodio svoju sedmu trojku vrativši vođstvo Dinamiku (87:86). Nakon tajm-auta Lovćen je pogodio za novu prednost (87:88). Domaći su zatražali minut odmora, ali Stevanović nije bio precizan. U redovima Dinamika ubedljivo najbolji bio je Andreja Stevanović sa 30 pogodaka.

Vlada Đokić: „Ovo je za nas težak poraz. Kao što sam rekao Lovćen je kvalitetna ekipa sa kvalitetnim trenerom. Imaju energiju u ekipi što mi nismo imali večeras. Otvorili smo utakmicu očajno, vratili smo se, odgrali jako kvaliteno treću četvrtinu. Međutim Lovćen se polako vraćao, čekao svoj momenat, mi nismo uspeli da odbranimo poslednji napad. Želeli smo više nego ikad pobedu, mislili smo da je gotovo međutim nije. Čestitam kolegi i želim mu sreću u ABA 2 ligi.

Miodrag Kadija: „Čestitam Dinamiku i treneru Đokiću. Vidi se njegov rad u ekipi. Mi smo odlično otvorili utakmicu, oni su bolje odigrali središnjicu ali smo uspeli da se vratimo iz nemoguće pozicije. Stevanović je vratio Dinamik trojkom ali sveukupno mislim da smo bili srećniji večeras i da nam se vratilo za neke poraze u proteklim kolima kao što je to bilo u Skoplju i Kopru. Ekipi Dinamika želim sve najbolje u nastavku.