KK NOVI PAZAR – KK DYNAMIC VIP PAY 91:96

KK NOVI PAZAR: Đulović, Ilić 20 (9 skokova, 3 asistencije, indwx 24), Numanović, Mc Clure 4, Rembrant 27 (3 skoka, 7 asistencija, index 29), Islamović 2, Muratović 10, Carter 10, Adžić 2, Nešović 7 (1 skok, 3 asistencije), Mikavica 9

Trener: Kostić

KK DYNAMIC VIP PAY: Milijašević 3 (1 asistncija, 1 uk.lopta, index 4), Pašajlić 13 (2 skoka, 4 asistencije, 3 trojke, index 4), Glas 11 (4 skoka, 2 asistencije, 3 trojke, index 11), Stefanović, Radovanović 9 (2 skoka, 1 asitencija, 1 uk.lopta, index 4), Svetozarević, Ciani 6 (4 skoka, index 6), Tomašević 24 (10 skokova, index 28), Vasiljević 4 (7 skokova, index 7), Šulović 2 (4 skoka, 1 asistencija, index 2) , Babović 19 (6 skokova, 1 asistencija, 4 trojke, index 18), Đorđević 5 (3 skoka, 1 asistencija, 2 os.lopte, index 6)

Trener: Nikitović

KK Dynamic Vip Pay je slavio i na trećem gostovanju za redom. U poslednjih 6 utakmica zabeležio je 5 pobeda. Savladana je odlična ekipa Novog Pazara koja je pretendovala na treće mesto koje vodi u Superligu i to nakon uzbudljive završnice i produžetka.

Dinamik je kontrolisao utakmicu celim njenim tokom pa nije ličilo da će biti neizvesnosti. Ipak, Novi Pazar je pokazao zašto se nalazi u vrhu tabele i uspeo da stigne do egalal ali ne i  da napravi potpuni preokret.

Dorćolci su odigrali sjajno prvo poluvreme. Tim Saše Nikitovića blistao je u svim segmentima igra. Nakon prve četvrtine su već imali dvocifrenu prednost (17:29) a u petnaestom minutu je na semaforu je stajala nestvarna prednost od 20 poena razlike (22:42). Prvo poluvreme je završeno rezultatom 35:53.

Treća četvrtina je izgledala poput prve dve. Najveća prednost u tom periodu pa i na utakmici iznosila je 21 poen (41:62). Na početku četvrtog perioda probudila se publika u hali Pendik ali i ekipa Novog Pazara. Zaigrali su maksimalno agresivno u odbrani i angažovano u napadu. Prednost mlade ekipe Dinamika se topila pa je domaćin uspeo i da povede (81:78). Dorćolci su pokazali karakter i  poput feniksa se izdigli iz pepela, promenom odbrane se vratili u utakmicu i izborili produžetak (81:81).

U petominutnom nastavku je Saša Nikitović ponovo maksimalno podigao koncetraciju svog tima koji je na kraju utakmice potpuno sazluženo slavio i revanširao se Novom Pazaru za poraz u prvom delu prvenstva.

Već u subotu KK Dynamic Vip Pay dočekuje SPD Radnički DOO iz Kragujevca a Novi Pazar gostuje u valjevu ekipi Metalca