Hala sportova “Ranko Žeravica”

Gledalaca 300

Sudije: Maričić, Matić, Dašić

Delegat: Andrijanić

KK DYNAMIC VIP PAY: Pašajlić 19 (7 skokova, 4 asistencije, indeks 25), Glas 3 , Akay 12 (6 skokova, 7 asistencija, indeks 21), Vulikić 8 , Jovanović, Beslać 6 , Tomašević 6 (4 skoka), Glišić 4 , Ostojić 2, Paunović 7 , Smiljanić 12 (5-4 za tri poena)

Trener: Alilović

KK METALAC: Pavlović, Đuković , Stepanović 21 (10 skokova, indeks 27), Vasić 9 (10 asistencija), Stefanović , Đuković 9, Radomirović 4 (6 skokova), Vasiljević 14 (6 skokova, indeks 22) , Tomašević, Anđušić 13, Slijepčević 4 (6 skokova)

Trener: Đokić

Još jedna zanimiljiva utakmica viđena je u hali sportova “Ranko Žeravica”. Slavio je Dinamik u neizvesnoj završnici ali ne bi bilo nezasluženo da su dva boda otputovala u Valjevo sa razigranom ekipom Metalca.

Početak utakmice nije nagoveštavao dramu. Dynamic Vip Pay je napravio veliku prednost koja je nekoliko puta iznosila i 15 poena u plusu. Izuzetnu igru pružio je tada Mert Akay sa nekoliko sjajnih prodora i asistencija. Prva četvrtina završena je rezultatom 19:8. Ekipa Vladimira Đokića nije gubila nadu i polako je topila prednost domaćina. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnom prednošću Dorćolaca – 35:34.

U drugom poluvremenu ekipe su se nekoliko puta smenjivale u vođstvu. Na kraju treće četvrtine minimalnu prednost preuzeli su gosti iz Valjeva (52:53). Pet minuta do kraja utakmice bilo je 5 razlike za Metalac (63:68). Trener Miro Alilović je u tim trenucima poverenje ukazao najiskusnijima. Smiljanić i Vulikić bili su precizni van linije 6,75, Ostojić zabeležio izuzetno važnu blokadu a tačku na ovu utakmicu stavio je Pašajlić. Sjajni bek Dinamika pogodio je šut za tri poena a nije mu zadrhtala ruka ni sa linije slobodnih bacanja za još jednu teško izvojevanu pobedu Dinamika.

U narednom 25. kolu Dinamik dočekuje  Tamiš iz Pančeva  koji se bori za opstanak u elitnom društvu (subota 07.03. u 20h) a Metalac dočekuje Slobodu.