Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Dinamik u najboljem meču četvrtfinala Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća sa 75:70.

Dinamik je vodio tokom čitavog meča, u pojedinim trenucima i sa 13 poena prednosti, pogađao je trojke i igrao presing, igrao je rasterećeno i hrabro, ali su na kraju crveno-beli dobili na iskustvo. Najefikasniji u Dinamiku su bili Miloš Glišić sa 23 poena, Vuk Vulikić 13, a Petar Rakićević 10. Dinamik je od starta bio motivisan da pokaže da nije došao u Čair samo da bi figurirao kao zagrevanje ekipi sa Malog Kalemegdana. Rakićević, Beslać, Ostojić i Glišić su delovali našpanovano u napadu, dok su u odbrani svi igrali presing i to je Dinamiku donelo ranu prednost. Već na polovini prve deonice je bilo jasno da će Dinamik biti ozbiljan rival. Zvezda je početkom druge deonice uspela da priđe na dva poena zaostatka kada su novu energiju u tim uneli Dobrić i Davidovac. Glišić je trojkom upisao prvu dvocifrenu prednost za naš tim u 18. minutu meča, Dinamik je imao i +12 pre poluvremena, ali je na isteku 20 minuta bilo 39:30. Dinamik je tokom treće četvrtine isporučio baražnu paljbu ka košu Zvezde, ali tek pošto ih je Simanić razbudio dvema trojkama. Ubrzo je stigao odgovor od Vulikića koji je trojkom i fintom pored Simanića napravio svoju mini-seriju 5:0, a Dinamik je bio na 58:45 minut i po pred kraj treće četvrtine. Simanić tada daje trojku za nadu u poslednjoj, četvrtoj. Zvezda u četvrtu četvrtinu ulazi serijom 8:0. Usledila je završnica za infarkt! Vulikić je ušao u „klač“ mod i sa Simanićem razmenjivao poene sve do 70:69 za Dinamik, kada su Dobrić i Beron faulirani. Dinamik do kraja nije iskoristio svoje napade i šutevi za tri su išli van obruča, Beron je pogađao bacanja i Zvezda je uspela nekako da iščupa pobedu.