Košarkaši Partizana pobedili su Dinamik kao gosti sa 93:82 (29:23, 24:17, 23:20, 17:22) u trećem kolu B grupe Superlige.

Crno-beli su produžili trijumfalnu seriju, dok je ekipa sa Dorćola doživela prvi poraz u susretu dva neporažena tima do ove runde.

Domaći tim koji sa klupe predvodi Miroslav Nikolić rafalno je počeo meč i pogodio pet trojki u prvoj četvrtini, ali slabija odbrana i fantastični Najdžel Vilijams-Gos bili su dovoljni za ubedljivu prednost Partizana. Na poluvremenu je bilo 53:40 za goste koji su u trećoj deonici slomili otpor Dinamika. Prednost je išla i do plus 24 (71:47). Dorćolci su zapretili u nekoliko navrata i došli do jednocifrenog minusa pred poslednjih 80 sekundi, ali je Partizan preko Vilijams-Gosa sačuvao treći trijumf u Superligi.

U Dinamiku su bolji od ostalih bili Nemanja Krstić sa 19, Petar Rakićević sa 13 i danski centar Jonas Zohore sa 12.