KK Dynamic BG je zabeležio važnu pobedu u okviru 24. kola 2MLS – 62:85 (17:25; 16:24; 14:17; 15:19).

Novi Sad 01.04 .2016.
Gledalaca 150
Sudije: Savić, Živković, Novaković
Delegat: Lojović

KK Vojvodina: Zarić 6, Bjelica 14, Berbakov 4, Janjić 13, Matić, Orlić, Jovičić, Prica 8, Jovović 5,
Jović 2, Domović, Bulut 9, Atanasov 1

KK Dynamic BG: Pavlović 15, Stevanović 2, Stefanović 3, Ilić 2, Radulović 21, Krstović 15, Bogunović, Paunović 1, Nađfeji 22, Beloica, Tornjanski 4, Bogavac

Izveštaj sa utakmice KK VOJVODINA – KK DYNAMIC BG

KK Dynamic BG je zabeležio važnu pobedu u okviru 24. kola 2MLS. i načinio veliki korak ka plasmanu u KLS. Ubedljivo je savladao je neugodnu ekipu Vojvodine rezultatom 85:62.

Petorka gostiju Radulović, Pavlović, Ilić, Stevanović i Nađfeji zaigrala je veoma agresivnu odbranu od samog početka utakmice. Jedino vođstvo koje je ekipa iz Novog Sada ostvarila bilo je u uvodnim trenucima meča od 2:1. Od tada su Dorćolci iz minuta u minut uvećavali preimućstvo sve do maksimalnih 85:55 u 37 minutu. Kolika je bila agresivnost u odbrani Beograđana govori podatak da domaći tim ni u jednoj četvrtini nije postigao više od 17 poena, iako se radi o najefikasnijoj ekipi u ligi. Dinamik je imao i sjajan procenat šuta. Igrači Miroslava Nikolića pogodili su 15 od 32 šuta za dva (Nađfeji 9-6), kao i 15 od 24 šuta za tri poena (Radulović fenomenalnih 5-5). Ipak, pobedu su izvojevali pre svega onim što je stručni štab zahtevao u pripremi utakmice – timskom odbranom i skokom.

Legendarni Muta imao je priliku da na parket uvede sve igrače osim kapitena Slaviše Bogavca koji se u tim vratio nakon neugodne povrede mišića.

U pobedničkoj ekipi odlični su bili Aleksandra Radulović (21 poena, 4 asistencije, 3 skoka) i Stevan Nađfeji (22 poena, 8 skokova), Bojan Krstović (15 poena, 3 skoka, 1 asistencija) i Mladen Pavlović (15 poena, 9 skokova i 1 asistencija). U Socekovom timu prednjačili su Krsto Bjelica (14 poena, 5 skokova, asistencija) i Dejan Janjić (13 poena, 5 skokova).

Narednu utakmicu KK Dynamic BG igra u hali SC Dynamic u subotu 09.04.2016. sa početkom u 17 časova. Protivnik je veliki dužnik Dorćolaca, ekipa Slobode iz Užica.