Delegat: Opačić

KK Dunav: Žigon, Sočanac 19, Rudan, Zorčić 12, Turukalo 2, Kavurin, Vuković 8, Popović 8, Miljković 1, Majstorović 17, Dugošija

KK DYNAMIC BG: Pavlović 8, Stevanović, Stefanović 7, Ilić, Radulović 20, Krstović 20, Bogunović, Paunović, Nađfeji 20, Beloica , Tornjanski 2, Bogavac 4

Izveštaj sa utakmice

KK Dynamic BG je zabeležio važnu pobedu. Nakon najbolje igre u ovoj sezoni savladana je ekipa Dunava rezultatom 81:67. Dorćolci su sada usamljeni na čelu tabele sa skorom od 15 pobeda i 4 poraza.

Trener Miroslav Nikolić odlučio je da počne utakmicu petorkom Radulović, Krstović, Pavlović, Bogavac i Beloica. Mutini momci bili su šuterski raspoloženi i u ovom periodu pogodili pet šuteva van 6,75. Iskusni domaćini su takođe dobro počeli utakmicu. Izabranici trenera Mitra Ašćerića nepogrešivi su bili za jedan i dva poena, dok su za tri poena bili polovični. Prvi period bio je završen rezultatom 26:25. U drugoj četvrtini nastavljena je velika borba. Iskusni Dorćolci preokrenuli su rezultat u svoju korist. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 42:39 u korist Dinamika.

Treća četvrtina počela je agresivnom igrom obe ekipe. Važnost utakmice nije vezala ruke igračima Mute Nikolića. Pogađali su iz svih pozicija i po prvi put imali i dvocifrenu prednost (u 25 minutu bilo je 54:44 za Dinamik). Iskusni igrači gostiju, potpomognuti mladim Tornjanskim, rutinski su priveli utakmicu kraju i ostvarili veliku pobedu nad direktnim konkurentom za najviši plasman. U pobrdničkoj ekipi odlični su bili oporavljeni Bojan Krstović (20 poena, 6-4 za tri poena.), Aleksandra Radulović (20 poena, 4 asistencije, 3 skoka) i Stevan Nađfeji (20 poena, , 5 skokova).

U Ašćerićevom timu prednjačili su Dejan Majstorović (17 poena, 4 skoka) i Nikola Zorčić (12 poena, 7 skokova).

Narednu utakmicu KK Dynamic BG igra u hali SC Dynamic u petak 04.03.2016. sa početkom u 16 časova. Protivnik je poslednjeplasirana ekipa Niš Fair Play.