Derbi susret dve ekipe sa vrha tabele dobio je KK Dynamic rezultatom 79:73 (15:19; 17:21; 22:12; 25:21)

Beograd, SC Dynamic, gledalaca 350
Sudije: Borovina, Arsić, Marković
Delegat: Živković
Igrač utakmice: Ivan Stefanović

KK DYNAMIC BG: Grbović, Pavlović 3, Stevanović, Stefanović 20, Baltić, Ilić 4, Radulović 15, Bogunović, Nađfeji 14, Beloica 3, Tornjanski 13, Bogavac 7

KK PLANA: Stepanović, Ćirić 2, Todorović 17, Božilović, Pavlović 2, Marić, Stefanović 19, Mukanović 10, Ilić 2, Andrejević 2, Donić Popović 19

Izveštaj sa utakmice

Derbi susret dve ekipe sa vrha tabele opravdao je očekivanja. Nakon velike borbe tokom celog meča pobedu je slavio domaći Dinamik. Savladao je tim Plane rezultatom 79:73 i učvrstio se na vrhu tabele 2 muške lige Srbije. Osim po dobrom rezultatu simpatizeri Dorćolaca pamtiće ovu utakmicu i po tome što je njihove ljubimce sa klupe predvodio trofejni trener Miroslav Muta Nikolić.

Gosti iz Velike Plane bolje su otvorili utakmicu. Trener Milovanović je počeo utakmicu sa četiri „mala“ igrača. To mu je tokom celog prvog poluvremena donosilo prednost koja je u više navrata bila i dvocifrena. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 40:32 u korist gostiju. Sugestije trenera Nikolića su urodile plodom pa su Dorćolci u nastavku zaigrali znatno agresivnije u odbrani. Protivniku su dozvolili da u trećem periodu na svoj konto upiše samo 12 poena pa su čak i prešli u vođstvo (54:52).

Poslednji period doneo je mnogo uzbuđenja. Opterećenost ličnim greškama i neigranje Bojana Krstovića naterali su Nikolića da pravi češće izmene. Trojke Tornjanskog i Nađfeija, poeni Stefanovića i sigurna realizacija slobodnih bacanja Radulovića i Bogavca doneli su pobedu Beograđanima protiv ekipe koja se zasluženo nalazi u vrhu tabele tokom cele lige.

Ivan stefanović odigrao je najbolju utakmicu u dresu Dinamika (20 poena, 11 skokova, 2 asistencije). Odličan je bio i Aleksandar Radulović (15 poena, 9 skokova, 7 asistencija) kao i Nađfeji 14 poena, 7 skokova ). Treba istaći i dobru i odvažnu igru novog Mutinog klinca osamnaestogodišnjeg Aleksandra Tornjanskog (13 poena, 4 skoka, 2 asistencije).U redovima poraženog tima odlično su odigrali Bojan Popović (19 poena, 11 skokova, 5 asistencija) i Mihailo Todorović (17 poena, 12 skokova ). Sledećeg vikenda KK Dynamic BG igra protiv još jednog rivala za najviši plasman, ekipe Dunava u Belegišu.

Nikola Marković, asistent trenera Dinamika:
Opterećeni važnošću ove utakmice otvorili smo utakmicu malo lošije. U nastavku smo pokazali da imamo karakter i savladali izuzetno kvalitetnog rivala.

Ivan Stefanović , igrač KK Dinamik:
Bila je neizvesna utakmica, kao što smo i očekivali. Privikavamo se još uvek na novog trenera. Sledeća utakmica je takođe veoma bitna za naš klub.

Zoran Milovanović, trener Plane:
Prava prvenstvena utakmica u kojoj su igrale dve prvoplasirane ekipe. Domaćin je slavio. Mi smo dali svoj maksimum u ovom trenutku. Mislim da je utakmica zadovoljila sve koje su pratili. Trudićemo se da ostvarimo domaći zadatak.

Stefan Stefanović, igrač Plane:
Dobra i čvrsta utakmica, sa dosta faulova. Ekipa Dinamika je bila srećnija. Čestitam im na pobedi i želim im sreću u nastavku prvenstva.