KK Dynamic savladao je KK Mladost rezultatom 118:90 (29:13; 26:24; 35:25; 28:28).

Beograd, SC Dynamic, 300
Sudije: Stojanović; Đorđević, Nešić, Orešković
Igrač utakmice: Bojan Krstović

KK DYNAMIC BG: Kasabašić 6, Tomić, Nešić, Vasiljević 16, Kenić 8, Jokić, Kojić 13, Đonlić 5, Bakić, Đorđić 23, Simić 12, Mirčeta

KK MLADOST (SP): Pavlović 34, Tapušković, Pajković 33, Simić, Čvorović 6, Topalović, Stanisavljević 4, Milanović, Dondur 9, Matorkić, Dimitrijević, Jacović 4

Izveštaj sa utakmice

Fenomenalnu utakmicu odigrali su Beograđani u dvorani SC Dynamic. Pred naletom izabranika Bojana Kusmuka pala je korektna ekipa Mladosti. U hali je stečen utisak da bi ovakvom igrom Dinamik savladao rivale i iz viših rangova takmičenja. Domaćin je slavio sa ubedljivih 118:90.

Gosti iz Smederevske Palanke bili su ravnopravan rival samo u uvodnim minutima meča. Nakon toga su Dorćolci neumorno punili koš rivala iz svih pozicija. Svi igrači Dinamika bili su raspoloženi za igru. Da imaju izuzetno šutersko veče pokazao je rezultat sa poluvremena u kom su postigli 55 poena. I u nastavku je viđena utakmica sa velikim brojem atraktivnih poteza i dalekometnih šuteva. Razlika nije pala ni kada je u poslednjih pet minuta susreta Kusmuk uveo igrače sa manjom minutažom u dosadašnjem delu prvenstva. Utakmica je završena rezultatom 118:90.

U timu Dinamika svi igrači su ostavili odličan utisak. Gotovo bez greške odigrao je Bojan Krstović (3/3 za dva poena, 8/6 za tri poena, 1/1 slobodna bacanja; 4 skoka, 2 asistencije). Standardno dobru partiju pružili su Stevan Nađfeji ( 7/7 za dva, 3/1 za tri poena, 3/3 slobodna bacanja; 2 skoka ) i Slaviša Bogavac (21 poen, 10 skokova, 1 asistencija). Dvocifreni su bili i Mladen Pavlović i Aleksandar Beloica sa po 11 postignutih poena. U redovima poraženog tima odličnu utakmicu odigrali su Luka Pajković ( 33 poena, 6 trojki, 8 skokova, 4 asistencije ) i Nikola Pavlović ( 34 poena, 3 skoka, 2 asistencije.

Narednu utakmicu KK Dynamic BG odigraće u Zrenjaninu

Bojan Kusmuk, trener KK Dynamic BG:
Posle 120 postignutih poena teško je reći nešto a ne pohvaliti svoj tim. Polako sklapamo kockice i nastavljamo put ka rezultatu koji svi priželjkujemo.

Bojan Krstović, igrač KK Dynamic BG:
Posle pobede u Sremskoj Mitrovici nismo se opustili jer smo znali da ekipa Mladosti igra veoma kvalitetno u poslednjih nekoliko kola. Imali smo odlično šutersko veče. Svi igrači su dali doprinos u ovoj važnoj pobedi za naš klub.

Marko Mrđen, trener Mladosti:
Šta reći nakon ovakve utakmice Dinamika. Pokazali su da su odličan tim. Protiv ekipa sa ovakvom realizacijom nemoguće je ostvariti pobedu. Okrećemo se narednim utakmicama. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi.

Nikola Pavlović, igrač Mladosti:
Nismo uspeli da pariramo iskusnoj ekipi Dinamika iako smo dali 90 poena. Čestitam protivniku na pobedi.