Nakon skoro jednomesečne pauze nastavljena je Druga muška liga Srbije utakmicom KK Dynamic BG je savladao KK Beko 87:62 (18:13; 23:15; 23:11; 23:23)

Beograd, SC Dynamic, 250
Sudije: Opačić, Krstić, Rašić Hadžić
Igrač utakmice: Mladen Pavlović

KK DYNAMIC BG: Pavlović 21, Stevanović 8, Stefanović, Ilić 7, Radulović 8, Krstović 5, Bogunović, Paunović, Nađfeji 13, Beloica 9, Tornjanski 3, Bogavac 13

KK Beko: Zurnić 13, Tomović 7, Kilijan 5, Tomić 4, Stojkanović, Jevtić 2, Stratakis 8, Kojić 11, Popović 6, Kurtisevski 2, Drekalović 4

Izveštaj sa utakmice

Nakon skoro jednomesečne pauze nastavljena je Druga muška liga Srbije utakmicom KK Dynamic BG – KK Beko. U gradskom derbiju slavio je domaćin rezultatom 87:62. Petorka domaćina Radulović, Pavlović, Stefanović, Nađfeji i oporavljeni kapiten Slaviša Bogavac počela je utakmicu serijom trojki. Prvih 15 poena Dorćolci su postigli šutevima izvan linije 6,75. Prva četvrtina završena je rezultatom 18:13. U drugom periodu je domaćin je imao dvocifrenu prednost koja je u 18 minutu iznosila +19 ali su igrači Vanje Budimića sa dve trojke smanjili razliku i na poluvreme otišli sa rezultatom 41: 28.

U nastavku igre narandžasti su nastavili da rešetaju koš rivala pa je trener Bojan Kusmuk pružio šansu svim svojim izabranicima. Utakmica u SC Dynamic završena je ubedljivom pobedom domaćih 87:62.Svi igrači Dinamika su opravdali očekivanja i maksimalno koristili svoje minute. Najefikasniji ali i najborbeniji bio je Mladen Pavlović (21 poen, 3 asistencije, 2 ukradene lopte i 5 skokova), Bogavac i Nađfeji postigli su po 13 poena.

Treba istaći i dobro skakačko veče mladog centra Beloice (8 skokova) koji je upisao i 9 poena pored svog imena. Kod gostiju najistaknutiji pojedinci bili su Zurnić (13 poena) i Kojić (11 poena).

U narednom kolu Dorćolce očekuje izuzetno važan duel sa ekipom Srema u Sremskoj Mitrovici.

Bojan Kusmuk, trener KK Dynamic BG:
Obzirom da je pauza od mesec dana veoma dug period dešava se da ekipa izađe iz forme. Mi smo dobro započeli drugi deo prvenstva. Odigrali smo kvalitetnu i lepu utakmicu u kojoj je svaki moj igrač dao odgovarajući doprinos u svim segmentima igre. Čestitam im na tome a protivniku na fer i korektnoj igri.

Mladen Pavlović, igrač KK Dynamic BG:
Posle pauze veoma bitna utakmica za naš tim . Dobro smo otvorili utakmicu. Svi smo bili raspoloženi za igru. Trener je uspeo da raspodeli minutažu svim igračima. Okrećemo se duelu sa ekipom Srema.

Vanja Budimić, trener KK Beko:
Zaslužena pobeda domaćina. Od srca im želim plasman u veći rang takmičenja. Mi ćemo se potruditi da dobijemo neku utakmicu i učinimo prvenstvo zanimljivijim.

Darko Zurnić, igrač KK Beko:
Zaslužena pobeda domaćina. Bili su superiorni u svim elementima igre. Želim im sreću u nastavku takmičenja.