KK Dynamic doživo je drugi ovosezonski poraz, od ekipe Pirota rezultatom 75:72 (23:17; 12:17; 18:18; 22:20)

Pirot, 05.12.2015.
Hala Kej, gledalaca 500
Sudije: Đorđević, Nedeljković, Pešić

KK PIROT: Vasić, Lilić, Raičević, Filipović 13, Luković 11, Nenadić 13, Rašić 4, Pendić 13, Radenković, Dragaš 10, Mladenović, Stojanović 11

KK Dynamic BG: Pavković, Stevanović 3, Stefanović 15, Baltić, Ilić 2, Radulović 16, Krstović 13, Bogunović, Paunović, Nađfeji 13, Beloica 2, Bogavac 6

Izveštaj sa utakmice

KK Dynamic BG doživeo je drugi ovosezenski poraz. U utakmici 10 kola 2MLS slavila je ekipa Pirota iz istoimenog grada. Ova neizvesna utakmica završena je rezultatom 75:72 u korist domaćina.

Nakon lošijeg starta Beograđana i vođstva ekipe trenera Mitića od 9:2 nijedan tim nije uspevao da ostvari značajniju prednost. Poluvreme je završeno rezultatom 35:34.

U nastavku igre viđena je velika borba. Utakmica je rešena u neizvesnoj završnici. Nekoliko prilika Dorćolci su imali da prelome utakmicu u svoju korist. Za razliku od predhodnih utakmica zadrhtala je ruka iskusnim Bogavcu i Krstoviću. Slaviša Bogavac promašio je dalekometnu trojku a nije realizovao ni kontranapad koji je sam sebi omogućio presečenom loptom. Pri rezultatu 74:72 Bojan Krstović nije realizovao dva slobodna bacanja. Usledio je brz prekršaj. Stojanović je bio polovičan sa linije penala. Bojan Kusmuk je zatražio tajm aut da pokuša da izbori produžetak. Lopta je došla do Slaviše Bogavca koji je bio neprecizan van linije 6,75. Usledila je velika radost domaćih igrača i brojne publike.

Najveći učinak u Beogradskom timu ostvarili su Ivan Stefanović (15 poena, 7 skokova, 5 asistencija), Aleksandar Radulović (16 poena, 7 skokova, 4 asistencije). U pobedničkoj ekipi najistknutiji su bili Miodrag Stojanović (11 poena, 5 skokova), Dušan Filipović (13 poena, 3 skoka) i Filip Luković (11 poena, 4 skoka)

U narednoj sedmici ekipu Dinamika očekuju dve utakmice. U sredu u 15 časova u okviru Kupa Srbije u Beogradu gostuje ekipa Plane a u subotu 12.12. u prvenstvenoj utakmici ekipa Vojvodine. Obe utakmice su na programu od 15 časova.