Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Dinamika ubedljivo su savladali Metalac rezultatom 68:111 (24:14, 29:14, 25:15, 33:25) i tako održali pravi košarkaški čas domaćinu u „Hali sportova”.

Naš tim je bio izuzetno motivisan i odigrao je sjajno svih 40 minuta i zasluženo naneo težak poraz Valjevcima, koji su ih savladali u prvom delu u sezone u dvorani „Ranko Žeravica”. Od samog starta puleni Vladimira Đokića su dominirali, agresivnom odbranom naterali domaće na teške šuteve, a u napadu najpre preko raspoloženog Кutlešića stekli osetniju prednost. Upravo poenima bivšeg igrača Metalca gosti su već u devetom minutu imali 14 poena prednosti, 22:8. Užičaninu se u drugoj četvrtini pridružio Savković, koji je valjevskoj publici ponudio nekoliko atraktivnih zakucavanja, a prednost Dinamika je neprekidno rasla pa je pitanje pobednika već tada bilo rešeno.

Nisu Beograđani spuštali gas ni u nastavku, precizni u šutu za tri poena bili su redom Rakićević, Beslać, Žižić i Đerić. Na drugoj strani sve je manje bilo snage da se ogroman zaostatak smanji, a kratka rotacija bila je dodatni problem za Valjevce. Pravi čas košarke Beograđana zaokružen je partijom Stevanovića, koji je nakon povrede Žižića iskoristio ukazanu šansu i trojkama uticao na ubedljiv trijumf i revanš za poraz u prvom delu sezone. Najbolji u trijumfu od 43 razlike bili su Petar Rakićević sa 14, Dušan Beslać i Dušan Kutlešić (postigli po 13), odnosno Đorđe Savković, Mirko Đerić, Andreja Stevanović i Miloš Janković, koji su meč okončali sa 12 poena. Dakle, ravnomerno su bili raspoređeni koševi, pa je čak sedam igrača imalo dvocifreni učinak.

Vladimir Đokić:”Zapamtili smo dobro bolan poraz u prvom delu sezone, ideja je bila da budemo agresivni i u kontranapadima dođemo do lakih poena. Igrači su bili diciplinovani i ispoštovali dogovor što je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf, hvala im na hrabrosti i karakteru koji su pokazali, a protivniku želim da u poslednja tri kola pokuša da izbori plasman u Superligu.”