Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dinamik VIP PAY je u 5. kolu ABA2 lige u gostima pobedio Krku rezultatom 75-76 (26:21 12:23 20:17 17:15).

U dramatičnoj utakmici u Novom Mestu, Dorćolci su loše odigrali prvih 10 minuta ali su onda počeli da pogađaju i serijom 14-1 u završnici 2. četvrtine uspeli da preokrenu i završe poluvreme u svoju korist (38:44).

Drugo poluvreme je počelo vrlo izjednačeno sa obe strane. U nastavku utakmice Krka je uspela da se odvoji na 7 poena prednosti, ali u poslednjoj četvrtini naš tim je uspeo da izjednači. Samo nekoliko minuta pre kraja utakmice rezultat je bio izjednačen. Tada se razigrao Miloš Milosavljević koji je odigrao sjajnu završnicu koju je zaključio sa 20 poena uključujući i koš za pobedu sekundu pre kraja.
Trener Oliver Popović je još jednom naglasio koliko je ova utakmica bila bitna i za Dinamik i za Krku.

“Nezgodna utakmica. Znali smo da za protivnika imamo iskusnu ekipu koja ima sjajne igrače. Prvi deo je bio dosta dobar i taktički smo dobro odgovorili i sprečili najjača oružja koja Krka ima. Drugo poluvreme oni su odigrali agresivnije. Bez razloga smo prestali da igramo u napadu i nismo imali protok lopte ali na kraju smo ipak imali napad za pobedu koji je Milisavljević odigrao sjajno.”, kazao je Popović I dodao:”Čestitao bih svojim igračima. Jako sam ponosan na njih i kako su se borili. Od Krstića koji je odigrao skoro 40 minuta, Milisavljevića i Đurasovića kod kojih brojke sve govore, a videlo se to na bodrenju i energiji koju su davali. Mogu biti zadovoljan načinom na koji smo igrali pogotovo u odbrani. Znali smo da je Krka ekipa koja igra dosta agresivno. Rezultatski smo konačno potvrdili da ćemo se boriti za jedno od prva 4 mesta. Mogu biti stvarno zadovoljan, a Krki želim sve najbolje u nastavku.”

Miloš Milisavljević nije krio zadovoljstvo nakon utakmice:

“Odigrali smo dobru utakmicu i nadam se da ćemo nastaviti ovako. Čestitao bih celoj ekipi na utakmici. Od prvog minuta smo bili na 100%, dali smo sve od sebe, pokazali smo karakter. Takođe i treneri koji su nas dobro pripremili za ovu utakmicu. Svako je svoj posao odradio na kvalitetan način. Svima će biti teško doći ovde i pobediti.”

Dinamik sada ima odnos 3-2 i nalazi se na 4. mestu. posle 6. kola ABA2 lige. Dinamik VIP PAY sledeću utakmicu igra na domaćem terenu u sredu, 15. novembra u 20 sati protiv Ohrida.