Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

KK NOVI PAZAR – KK DYNAMIC VIP PAY 91:96

KK NOVI PAZAR: Đulović, Ilić 20 (9 skokova, 3 asistencije, indwx 24), Numanović, Mc Clure 4, Rembrant 27 (3 skoka, 7 asistencija, index 29), Islamović 2, Muratović 10, Carter 10, Adžić 2, Nešović 7 (1 skok, 3 asistencije), Mikavica 9

Trener: Kostić

KK DYNAMIC VIP PAY: Milijašević 3 (1 asistncija, 1 uk.lopta, index 4), Pašajlić 13 (2 skoka, 4 asistencije, 3 trojke, index 4), Glas 11 (4 skoka, 2 asistencije, 3 trojke, index 11), Stefanović, Radovanović 9 (2 skoka, 1 asitencija, 1 uk.lopta, index 4), Svetozarević, Ciani 6 (4 skoka, index 6), Tomašević 24 (10 skokova, index 28), Vasiljević 4 (7 skokova, index 7), Šulović 2 (4 skoka, 1 asistencija, index 2) , Babović 19 (6 skokova, 1 asistencija, 4 trojke, index 18), Đorđević 5 (3 skoka, 1 asistencija, 2 os.lopte, index 6)

Trener: Nikitović

KK Dynamic Vip Pay je slavio i na trećem gostovanju za redom. U poslednjih 6 utakmica zabeležio je 5 pobeda. Savladana je odlična ekipa Novog Pazara koja je pretendovala na treće mesto koje vodi u Superligu i to nakon uzbudljive završnice i produžetka.

Dinamik je kontrolisao utakmicu celim njenim tokom pa nije ličilo da će biti neizvesnosti. Ipak, Novi Pazar je pokazao zašto se nalazi u vrhu tabele i uspeo da stigne do egalal ali ne i  da napravi potpuni preokret.

Dorćolci su odigrali sjajno prvo poluvreme. Tim Saše Nikitovića blistao je u svim segmentima igra. Nakon prve četvrtine su već imali dvocifrenu prednost (17:29) a u petnaestom minutu je na semaforu je stajala nestvarna prednost od 20 poena razlike (22:42). Prvo poluvreme je završeno rezultatom 35:53.

Treća četvrtina je izgledala poput prve dve. Najveća prednost u tom periodu pa i na utakmici iznosila je 21 poen (41:62). Na početku četvrtog perioda probudila se publika u hali Pendik ali i ekipa Novog Pazara. Zaigrali su maksimalno agresivno u odbrani i angažovano u napadu. Prednost mlade ekipe Dinamika se topila pa je domaćin uspeo i da povede (81:78). Dorćolci su pokazali karakter i  poput feniksa se izdigli iz pepela, promenom odbrane se vratili u utakmicu i izborili produžetak (81:81).

U petominutnom nastavku je Saša Nikitović ponovo maksimalno podigao koncetraciju svog tima koji je na kraju utakmice potpuno sazluženo slavio i revanširao se Novom Pazaru za poraz u prvom delu prvenstva.

Već u subotu KK Dynamic Vip Pay dočekuje SPD Radnički DOO iz Kragujevca a Novi Pazar gostuje u valjevu ekipi Metalca