Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Lider KLS Dinamik poražen je u 12. kolu nacionalnog šampionata na gostovanju OKK Beogradu, koji je u poslednjih 10 minuta uspeo da napravi veliki preokret i na kraju, uz malo sreće, ostvari šesti trijumf – 84:83 (20:21, 18:18, 22:29, 24:15).

Posle izjednačenih 27. minuta igre u kojima ni jedan tim nije uspeo da napravi više od pet poena prednosti, gosti su serijom 7:2 sa osam poena višKa ušli u poslednjih 10 minuta meča.

Đurasović i Zekavičić su početkom poslednjeg kvartala podigli prednost dorćolskog kluba na najvećih 75:62, da bi domaći košarkaši na krilima Simeunovića i Đokovića napravili seriju 10:0 kojom su 23 sekunde pre kraja meča poveli 82:81. Vašington je 11 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene vratio minimalnu prednost Dinamiku, da bi Savković zakucavanjem doneo slavlje „klonferima“, koji su u poslednje dve sekunde utakmice bili i miljenici sreće, pošto je lopta, posle Vašingtonovog pokušaja sa pola terena, posle dva odbitka od obruča zavrišila izvan koša.

U ekipi Olivera Popovića najbolji su bili Krstić sa 22 poena i 10 uhvaćenih lopti i Vašington, koji je pored 19 poena ostvario pet skokova i šest asistencija. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Đoković sa 17 poena.