Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Dinamika poraženi od Partizana rezultatom 87:71 i FMP 70:82 u osmom i devetom kolu grupe B Superlige Srbije.

Crno-beli su već u prvoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti, da bi u drugoj deonici Todorović, koji je do poluvremena nanizao 13 peona, i Stevanović, uz agresivniju odbranu zaustavili domaćina da se odlepi i vratili Dorćolce na minus tri. Dinamik je u nastavku zaustavio Gosa i petorku domaćih sa četiri tamnoputa igrača, napravio je seriju od 9:0 i stekao je pet poena prednosti. To je dovelo do rezultatske “klackalice”, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 62:61. Partizan je tada zaigrao znatno angažovanije u odbrani, serijom od 9:2 je ponovo otišao na dvocifreni plus, a u finišu je stekao i maksimalnih 18 poena prednosti. Najefikasniji u našem timu bili su Aleksandar Todorović sa 18 i Nemanja Krstić sa 11 koševa.

Košarkaši FMP-a pobedili su Dinamik kao gosti sa 82:70 u devetom kolu grupe B Superlige. Na ovom meču presudilo je iskustvo FMP-a, koje su gosti znalački iskoristili da zabeleže osmi trijumf. Dvocifrenu prednost imali su izabranici Vladimira Jovanovića na poluvremenu – 40:27. Ipak, Dinamik se vratio u trećem periodu i u četvrtu četvrtinu ušli sa šest poena minusa. Pokušao je Dinamik da dođe do slavlja, ali je FMP odbio napad i došao je do osmog trijumfa. Najefikasniji kod domaćina su bili Nemanja Krstić sa 17, dok je Petar Rakićević dodao 16.