Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

KK Dynamic BG je izgubio nakon produžetaka na gostujućem terenu u okviru XIV kola MOZZART Košarkaške lige Srbije, od KK Metalac iz Valjeva, rezultatom 87:80 (20:18, 10:21, 22:19, 18:12, 17:10).

Domaća ekipa je svojim poenima otvorila utakmicu, ali je Dynamic odmah uzvratio za 5:2. U 4. minutu dolazi do prvog izjednačenja 8:8, ali je sve do kraja četvrtine Metalac zadržao blagu prednost, pa je ista završena 20:18. U drugoj četvrtini dolazi do prednosti Dynamic-a poenima Stevanovića i Lazića. Do kraja prvog poluvremena viđena je dobra igra obe ekipe, pa se tako i vođstvo nekoliko puta smenjivalo. Poslednjih 60 sekundi pred odlazak na pauzu Stevanović vezuje osam poena, pa tako Dynamic pravi seriju od 10-0. Četvrtina je završena 30:39.

Radulović, Nađfeji i Ffriend postarali su se da Dynamic i u trećoj deonici zadrži prednost, postigavši zajedno 18 poena, pa je po isteku 30. minuta reziltat bio 52:58. Metalac se u poslednjoj deonici definitivno vratio u igru pa je pet minuta do kraja rezultat bio 62:62, nakon čega je viđena zaista neizvesna borba za svaki koš. Regularni deo utakmice završen je nerešeno 70:70.

U produžetku je slavila ekipa iz Valjeva 87:80.

Očekivali smo jako nezgodno gostovanje u Valjevu jer je Metalac ekipa koja je ispala iz ABA lige. Sredili su se dosta od početka sezone i ovo je bila dosta teška utakmica za nas. Pretpostavljao sam da će jedna lopta odlučivati utakmicu i tako je i bilo“, izjavio je trener KK Dynamic BG Miroslav Nikolić.

U narednom kolu KK Dynamic BG dočekuje Vršac.