Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Košarkaši Dinamika bili su na korak od pobede protiv Partizana u 10. kolu Mozzart Super lige, ali su crno-beli, nakon produžetka, slavili sa 83:87.

Dinamik je predvodio Devin Bruks sa 31 poenom, dok je Marko Čakarević postigao 20 poena, a imao je i devet skokova i pet asistencija, za ukupan indeks 32.

Dinamik je poveo na startu utakmice sa 3:2, ali je Partizan brzo ostvario kontrolu igre, pa su u drugoj četvrtini stigli do maksimalne prednosti od 18 poena – 32:50. Do odlaska na pauzu Dinamik je smanjio razliku na 38:50. U trećoj deonici Dorćolci su pokazali svoj kvalitet, preuzeli vođstvo igre i završili je sa 60:60. Egal rezultat zadržali su do isteka 40. minuta. U produžetku Dinamik nije uspeo da se izbori sa crno-belima, pa je meč završen pobedom gostiju sa 83:87.

Trener Dinamika Miroslav Nikolić izjavio je na konferenciji za medije da je uspeh igrati produžetak sa Partizanom.

Najlakše je igrati kada nemate šta da izgubite. Mi smo se borili tokom cele utakmice. Prvo poluvreme smo dosta grešili, igrači su kasnili, bacanja smo tokom cele utakmice promašivali. Drugo poluvreme smo ratnički odigrali. Pokazali smo da samo solidna ekipa i malo je nedostajalo da jedna škola košarke dobije instituciju kao što je Partizan

istakao je Nikolić.

Košarkaš Dinamika Peter Sedmak je izjavio:

Čestitam ekipi Partizana na pobedi. Trudili smo se da ispoštujemo sve što je trener rekao ali smo imali previše promašenih penala“.